Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KORONAWIRUS
Taki sobie wierszyk ! Bez podtekstów Smile

Najpierw umyj rączką brzuszki,
potem plecki i paluszki,
potem palce złap na wędkę,
pokręć kciuki śrubokrętem,
i na koniec swe paluszki potrzyj jeszcze o dwa brzuszki.
                                                                  ♥ Sidney68 ♥
Wirus

Wirus się szerzy na świecie
zaraża niewiasty, kobiety
zasłania odbicie w lustrze
oszpeca, postać, niestety

Napada też męskie nasienia
tworząc z nich chłopo- hybrydy
ogon zostawia w spokoju
a usta zamienia w pysk ryby

Podobno im rosną bicepsy
na plecach, brzuchu, rozumie
Kenem ich czyni z komiksu
potwora z nich zrobić umie

Najczęściej w wysokich sferach
grasuje to nowe choróbsko
opróżnia diabelstwo portfele
rozpycha zaś biusty i dupsko

Nie ma to nic z wyżywieniem
i ponoć nic z kaloriami
czai się bestia w strzykawkach
skażonych, bio- silikonami

Puchną im cycki, policzki
wybrańcom też nawet pupy
widziałem też takie co miały
wszystkie objawy do kupy

Chwalą się tym na Facebooku
w portalach i na Instagramie
zamykam się na 4-ry spusty
widząc te bestie w programie

Aż kiedyś po kilku latach
nie widząc wyjścia, ratunku
pomoc znajdują wreszcie
w stryczku, albo też w trunku

Wirus

Czy deszcz pada, czy to rosa?
Nie! To żonie kapie z nosa!
W uszach szumi, w głowie dudni,
jakby wpadła gdzieś do studni.
Oczy mętne,w gardle chrypa,
dopadła ją świńska grypa!
Ja też się już gorzej czuję
więc kurację zastosuję.
By wirusa zlikwidować,
trzeba zacząć się najebać.
Już mikstury namieszane,
w barku są przygotowane.
Jest Martini z oliwkami
i spirytus jest z wiśniami,
a do tego czysta z miodem,
ochłodzona lekko lodem.
No i jeszcze Brendy z colą,
dobra jest gdy zęby bolą.
By się wzmocnić witaminą
to Tequila jest z cytryną.
A do tego jeszcze rum,
by wyleczyć w głowie szum.
A na katar prosta sprawa,
w Żubrówce się moczy trawa.
Wirus ostrzy na mnie zęby,
a ja lejek robię z gęby.
Kiedy wszystko to wypiję,
to bakcyla wnet zabiję.
A na koniec zrobię grzańca
i załatwię tym skubańca!

A teraz powtórka materiału z polskiego dla naszych uczniaków ( i nie tylko ). Warto sobie przypomnieć !
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka...demii.read

...dopadł mnie...wirus...

Miałeś rację mówiąc:
„Jeśli postępujesz tak jak większość ludzi,
to zatrzymaj się i zastanów gdzie zrobiłeś błąd”

gdy dopadł mnie
ten...wirus...myślenia
padłem na kolana,
pośród ludzi w parku,
złożyłem ręce.
Spojrzałem w niebo
i...
...nic nie zobaczyłem
a ci, którzy byli obok mnie
przeszli nie spojrzawszy nawet

gdy dopadł mnie
ten...wirus...myślenia
zrozumiałem:
oni byli zniewoleni przez czas
wybijany ich rytmem serca

gdy dopadł mnie
ten...wirus...myślenia
i powiedziałem o tym
znalazłem się sam...
w białym pokoju...
z drzwiami bez klamek,
z kratami w oknach...

gdy dopadł mnie
ten...wirus...myślenia
nie wiedziałem już nic...
                                                                  ♥ Sidney68 ♥
Rozmowa z przyszłości. Jest rok 2752:

Panie profesorze, proszę opowiedzieć nam o dzisiejszym święcie początku lata.

- Tradycja święta nawiązuje do wydarzeń z odległego roku 2020, kiedy świat nawiedziła zaraz koronawirusa, tego samego, który dziś stał się zwykłą chorobą sezonową. W tamtych odległych czasach nie istniały leki przeciwwirusowe, nie było także szczepionki. Choroba zaczęła się w Chinach, następnie trafiła do Włoch. Z uwagi na brak wiedzy, niski poziom higieny ówczesnych społeczeństw, brak zrozumienia mechanizmów zakażeń, choroba rozprzestrzeniła się w Europie i na Świecie.

Dziś świętujemy idąc do parków z naręczami papieru toaletowego, którym obrzucamy się i przyozdabiamy drzewa. Czemu papier toaletowy?

- Źródła archeologiczne wskazują, że ludność gromadziła wówczas olbrzymie ilości tego produktu...

Czemu?

- Historycy nie są zgodnie w tej kwestii. Przeważa opinia o magicznym charakterze rolek. Ich duża ilość miała chronić domostwo przed atakiem zarazy, był to więc rodzaj amuletu.

Trudno w to uwierzyć.

- Proszę pamiętać, że były to czasy obskurantyzmu i ciemnoty, ludzie ufali najróżniejszym szarlatanom, wielu krajach rządzili populiści, wiedzę czerpano z tak zwanych mediów społecznościowych. Nierzadka była wiara w płaską Ziemię, lub szkodliwość szczepionek. Na tym tle wiara w magiczną moc papieru toaletowego nie wydaje się tak dziwna.

No dobrze, a co z tradycją obdarowywania dzieci figurkami psów? Czy to także wiąże się z epidemią?

- Jak najbardziej. Jak już mówiłem, nie istniały wtedy skuteczne leki ani szczepionki. Jedyną metodą walki z zarazą był ścisła izolacja społeczna. Ludzie spędzili całą wiosnę i początek lata w domach. Wyjścia były reglamentowane, możliwe wyłącznie w określonych wypadkach. Jednym z nich było wyprowadzanie psów na spacer. Nie wiadomo gdzie dokładnie pojawiła się idea wypożyczania czworonogów za drobną opłatą, prawdopodobnie we Włoszech lub Hiszpanii, jednak szybko rozprzestrzenił się na całym kontynencie. Psy przekazywano sobie z mieszkania do mieszkania. Pamięć o tamtych praktykach przetrwała w postaci sympatycznego zwyczaju dawania dzieciom figurek psów i czekoladowych zwierzątek.

Święto początku lata, to oprócz wyjść do parku i spacerów, także niezwykła tradycja kulinarna. Chyba wszyscy jako dzieci pamiętamy straszny…

- … okropny makaron polany oliwą lub olejem. Trzeba pamiętać, że kwarantanna trwała wiele miesięcy. Zapasy stopniowo topniały, kończyły się warzywa i owoce. Na koniec ludność jadła kasze, ryż i makarony zgormadzone jeszcze w początkach epidemii. W czerwcu został tylko olej kujawski i makaron penne, stąd to niezwykłe danie, tak nielubiane przez dzieci. Na Kurpiach tradycja mówi, że makaron może być gotowany tylko z trzema ziarnkami soli.

Okropność!

- Ten rytuał prawdopodobnie dość wiernie odzwierciedla sytuację ludności z ostatnich tygodni kwarantanny. Spiżarnie były puste.

Z wyjątkiem papieru toaletowego.

- (śmiech) Tak, tego mieli pod dostatkiem.

Dziękuję bardzo za rozmowę.
                                                                  ♥ Sidney68 ♥
Zawsze mnie zastanawiało, że jeżeli jakiś zakaz nie jest przestrzegany to zamiast go przemyśleć i może zmodyfikować to się go zaostrza. Jest ograniczenie do 50 km/h ale droga jest szeroka i nikt go nie przestrzega a to postawmy znak ograniczenia prędkości do 30 km/h. Był tłum w sklepie. Zamiast pomyśleć nad wydłużeniem godzin pracy sklepów i otwarciem ich w niedzielę - zakażmy wchodzenia do środka większej ilości osób. Efekt jest taki, że zamiast 30 minutowych szybkich zakupów robi się 2 godzinna wyprawa połączona z wymianą wirusów w kolejce przed sklepem. Widzę tylko jedno biurokratyczne wytłumaczenie. Te zakazy nie mają działać, bo nikt nie wierzy, że coś dadzą. Nawet ci co je wprowadzają. One mają po prostu być, żeby kiedyś ktoś nie zarzucił rządzącym, że nic nie zrobiono. Przecież wprowadzili obostrzenia. A że nic nie dały. To już nie ich wina. Od dzisiaj wejście do sklepu tylko w rękawiczkach. Tylko skąd je brać ? Widziałem już zakupy przez...próg w sklepie bo ekspedientka nie chciała nikogo wpuścić do środka. Pisała na kartce co potrzeba i sama przynosiła do drzwi. Ja sam jak jestem w markecie dotykam setek produktów np. książki,artykuły przemysłowe itp. A czy mam rękawiczki czy nie to i tak złapię wirusa po kontakcie z danym artykułem. Samochodem można jechać całą rodziną ale już po jego opuszczeniu trzeba zmykać 2 metry od członków rodziny Smile Ja pamiętam jeszcze czasy komuny i tamtejsze przepisy. Ale te obecne przejdą chyba do historii absurdów. Jedne przepisy są potrzebne a inne zbyteczne. Jedyna walka z tym kurestwem to całkowita izolacja od innych osób. Ale tego nie da się wprowadzić. Trzeba wyjść z domu raz na jakiś czas chociażby do sklepu. Jedno jest pewne. Po zakończeniu pandemii to PiS będzie będzie trajkotał wszędzie że to tylko dzięki niemu nie doszło do scen takich jak we Włoszech czy teraz w Hiszpanii. I to tylko dzięki zakazom Smile Osoby mające trochę oleju w głowie nigdy nie złapią wirusa a reszcie jakoś nie współczuję. Mówię o zwykłych ludziach a nie służbie zdrowia czy innych osobach służących reszcie społeczeństwa.

Jazda bez powodu jest w tej chwili niedozwolona

Art. 52 Konstytucji mówi:
1. Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.
2. Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
3. Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w ustawie.

Wszystkie ograniczenia wolności poruszania się, które nie zostały wprowadzone ustawą, a jedynie rozporządzeniem, mają dokładnie taką moc, jak dekrety każdego, kto aktualnie przebywa w Tworkach i mówi, że jest Napoleonem.

Aktualnie obowiązujące ograniczenia w przemieszczaniu się nakładają też na nas obowiązek podania ważnego celu, z powodu którego wyszliśmy z domu. Jeśli zostaniemy o to zapytani przez policjanta, powinniśmy udzielić wyczerpującej odpowiedzi.

To się nazywa stan wojenny !!! Bo ostatni raz w Polsce milicja i wojsko żądała takich informacji ode mnie w stanie wojennym.

Ja odpowiem prawdę.Jadę na wybory !
I muszę być pierwszy !!!

Tak samo jak frajerzy z Fame MMA którzy za wszelką cenę zrobili ostatnio galę. Złamano wiele zakazów i na szczęście sprawa jest w Prokuraturze.
                                                                  ♥ Sidney68 ♥
Ciąg dalszy farsy https://businessinsider.com.pl/firmy/fun..._popularne
W każdej stacji TV jest mnóstwo informacji o obecnej sytuacji a tu taki rodzynek. Teraz TV osiedlowe powinny ruszyć po frajerską kasę. W DPS-ach sytuacje jak w szpitalach polowych w czasie II WŚ a temu dają kasę na coś co już jest w innych stacjach od dawna. Niech teraz ktoś powie że to normalny kraj Sad
                                                                  ♥ Sidney68 ♥
738 zł za stwierdzenie zgonu - tyle oferowane jest lekarzom i lekarzom dentystom za jednorazowe stwierdzenie zgonu oraz sporządzenie karty zgonu osoby podejrzanej o zakażenie koronawirusem. Za pozostawanie w gotowości do wezwania lekarz otrzymuje 49 zł. Do tego dostaje 250 zł. na JEDNORAZOWY zestaw ochronny. Ma takze pełen zwrot kosztów dojazdu. Na wykonanie swojej pracy ma 4 godziny czasu od momentu zgłoszenia. I co w tym dziwnego ? Otóż to,że nie ma chętnych do tej fuchy. Podobno lekarzom całkowicie się to nie opłaca. Dostają 1000 zł. w sumie za nic i nie biorą Smile Nasuwa się od razu podstawowe pytanie...ile obecnie zarabia lekarz że 1000 zł. mu śmierdzi ? Gdyby podobną możliwość dostały pielęgniarki to pewnie by się pozabijały o taki etat. W TV cały czas słyszę ze lekarze są bardzo słabo wynagradzani ale gdy dostają możliwość dorobienia sobie to...rezygnują !
Niedawno pracując w Holandii miałem podobną sytuację. Wprowadzili pracujące soboty i niedziele bo mieliśmy bardzo dużo zamówień. Kto mnie zna ten wie że ja w weekendy nie wychodzę z łóżka Smile Za żadne pieniądze. Całe tygodnie byłem atakowany przez szefostwo o te pracujące weekendy a ja ciągle w kółko NEVER ! Po prostu nie chciało mi się. Aż sobie kiedyś zażartowałem że może bym skusił się na dodatkową pracę ale...za dodatkowe pieniądze Smile Były już wtedy dodatki do godzin za weekendy ale mnie chodziło o extra pieniądze za poświęcony czas a nie z godzin. I o cudo...udało się ! Za sobotę dali nam 30€ do dniówki a za niedzielę 50€. I dopiero wtedy zgodziłem się tyrać w każdy weekend. Inni w weekendy woleli chlać i ćpać na potęgę i oczywiście śmiali się ze mnie. Każdy Polak jadący za granicę do pracy jedzie na ogół w jednym celu...zarobić trochę pieniążków. I wtedy chwyta się każdej fuchy bo to zawsze kilka € więcej. Nie mówię o patologi która w piątek brała 350€ tygodniówki a w poniedziałek pożyczali już na papierosy Sad Dzięki tym dodatkowym pieniądzom spłaciliśmy dwa kredyty i kupiliśmy nowy ( używany ) samochód. Od stycznia nie pracujemy i żyjemy z tego co nam jeszcze zostało.
Dlatego bardzo mnie dziwi postawa lekarzy. Wolą dalej narzekać na niskie zarobki a dodatkowej pracy nie przyjmą. Ale ja ich wyręczę. Zaczynam korespondencyjny kurs na specjalistę-koronera a po jego zakończeniu wraz z kolegą Adamskym otwieram małą firmę w tym zakresie Smile Lepiej poruszamy się w świecie ludzi zmarłych niż żywych i dlatego osiągniemy sukces. A lekarze niech sobie dalej narzekają na swój los !
                                                                  ♥ Sidney68 ♥

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości