Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego DUŻE ZMIANY są potrzebne? - dyskusja GM_Arek
w nawiązaniu do artykułu https://www.speedwaystar.org/spsnews/202...potrzebne/

wrzucamy odpowiedzi oraz zachęcamy do dyskusji - być może podsuniecie nam jeszcze jakieś ciekawe pomysły. Hejtowanie sobie darujmy. Prace nad zmianami trwają i na pewno wejdą one w życie

Gra stała się „okresem przejściowym”
Odkąd pojawiła się informacja o planowanych DUŻYCH ZMIANACH, w starej nie widzimy żadnych modyfikacji. Do tego ciągle niepewny jest termin ich wprowadzenia, co może wpływać na ewentualne plany długofalowe poszczególnych ekip. No i coraz więcej graczy kończy zabawę, tłumacząc się wydłużającym się oczekiwaniem. Dokąd to wszystko zmierza?

GM: Duże zmiany wymagają ogromu pracy, dlatego nie powinno dziwić, że prace trwają sporo czasu. Jednakże wg nas to inne czynniki wpływają na odochodzenie graczy, i dlatego też pracujemy nad zmianami.

Turnieje indywidualne niszczą ligę
To głównie IMK, czy GPC pozwalają na szybki rozwój naszej kariery. Jednak to dość mocno wypacza wyniki ligi, bo trzeba decydować, co jest ważniejsze – rozwój osobisty, czy wynik drużyny. Czyli odwieczny problem – jak zjeść ciastko i mieć ciastko.

GM: w nowej odsłonie tego problemu już wg nas nie będzie. Każdy z graczy będzie mógł walczyć na każdym froncie, na którym zechce Smile

System godzin skróceń ma wadę
Kiedy kilka sezonów temu wymyślono sposób na spłaszczenie czołówki, czyli system godzin skróceń, nie przewidziano chyba, że będzie to funkcjonować tak długo. Rzeczywistość jest taka, że czołówka nie za bardzo ma możliwość uciekać, bo godzin może zdobywać bardzo mało. Jeśli dodamy, że wielu starych graczy trenowało pod stary silnik gry, to pojawia się problem rozkładu skilli, który nie sposób skorygować. Dziś różnica między 1 grupą minigedonu a 10 grupą to 14 skilli. A za awans do finału IMK gracz z grupy 10 dostanie 975h więcej niż gracz z TOP16. I jeśli mądrze je zainwestuje to nadal będzie zbierał bonusy z grupy 10. Oczywiście awans nie jest łatwy, ale też nie jest niewykonalny. W finale IMK mieliśmy gracza kokonek21 z grupy 8, a w finale GPC jechali m.in. johny1981, czy kika z grup 9-10. Zresztą mistrzem świata jest pawe78, który w rankingu jest na pozycji 80-96 (grupa 6) i jest jednym z czołowych graczy od paru sezonów. Czy gracz z pierwszej grupy minigedonu może skutecznie gonić pawe78? Nie. Prędzej zagrozi mu ktoś z grupy 7,8,9. Ktoś kto równie dobrze rozłoży akcenty w treningu i będzie miał wystarczająco dużo godzin, by go dobrze rozplanować. Do tego to zmierza, bo spaść z grupy wyższej do niższej jest dosyć trudno.

GM:i ten problem udało nam się rozwiązać. Nie będzie już trzeba aż tak kombinować by być najlepszym (mowa oczywiście o skillach).

Jednocześnie juniorzy nie są w stanie gonić czołówki
Gracz, który się dziś zarejestruje dogoni czołówkę za około 15 sezonów. Pod warunkiem, że będzie maksymalnie wykorzystywał możliwości, które dają minigedony, speedmagedony, turnieje IMKJ, IMK, GPC i nawet turnieje pocieszenia. Chociaż… te 15 sezonów wzięliśmy z bani, bo nie chciało nam się liczyć tego dokładnie. Na to narzekają wszyscy nowi gracze i ci, którym los juniorów nie jest obojętny. Aktualnie wygląda to tak, że po IMKJ możesz po prostu nie doczekać kolejnego finału.

GM: dlatego też pracujemy nad zmianami, bo już od dawna widzimy, że nowi gracze odbijają się od "ściany daty rejestracji".

Patron? Kto to taki?
System wspierania młodych graczy nie istnieje. Nie ma systemu patronackiego. Jeśli gracz nie ma znajomego, który jest w stanie mu podpowiedzieć co i jak ćwiczyć, co rozwijać, to jest w lesie. Jeśli trafi do słabej drużyny, też nic się nie nauczy. A do lepszej nie trafi… bo jest słaby. I koło się zamyka.

GM: system patronów jest dobrowolny, i nikogo nie możemy zmusić by nim został. Także tylko od graczy zależy, czy chcą pomagać nowym graczom.

GP nie ma godnego prestiżu
Niestety, taka jest prawda. Utarło się, że jazda w cyklu jest nieopłacalna, co wpływa na heroiczną walkę o brak awansu do GP w każdym finale GPC. Co prawda teraz sytuacja uległa lekkiej poprawie, ale nie wiem, czy jest to powód do jakiejś wielkiej radości. Do tego należy dodać, że w turniejach zdarzają się gracze nie wystawiający sprzętu na zawody. W tej chwili lepszą stawkę ma „jednodniowy finał MŚ”, czyli Złoty Kask. Tam rzeczywiście jadą najlepsi gracze w grze, no i walka jest rzeczywiście emocjonująca.

GM: pracujemy i nad tym. Oczywiście, że nie chcemy by GP windowało graczy na szczyt (rozgrywek) na niezliczoną ilość sezonów, jednakże chcemy by GP znowu było turniejem wartym uwagi.

TS – czyli lubię słońce
Czołowi gracze szczególnie narzekają na trudność z podniesieniem TS-a. Bo TS nie tylko daje bonus na słońcu, ale też wpływa na czas pierwszego okrążenia. Jak ostatnio napisał kieliszek86, bez TS>70 nie masz co szukać w walce o medale. I tu wychodzi handicap dla graczy z niższych grup minigedonu. Albo trzeba szukać niekonwencjonalnych zagrań. Grozi to jednak dyskwalifikacją, jak w przypadku Maverala…

GM: pracujemy i nad tym Smile

Zróbcie coś z pogodą
Od dłuższego czasu triumfy święcą zawodnicy, którzy mają dobrze dobrane skille dla dwóch rodzajów pogody. Specjalizacja w czołówce jest tak duża, że pogoda o północy w piątek potrafi ustawić wynik rywalizacji w niedzielę. Tym bardziej, że tajemnicą poliszynela jest to jaka drużyna jedzie na jakiej pogodzie.

GM: każdy z rodzajów pogody ma takie same szanse wystąpienia, i dla KAŻDYCH z zawodów liczona jest ona osobno. Sugerowanie, że jeśli na 100 meczów 90 jest w deszczu jest blędne, to jak narzekanie, że na 100 rzutów monetą nie rozłożyło się to 50 na 50. Przy losowaniu każdego meczu z osobna może się zdarzyć że i 100 na 100 będzie np w słońcu Wink

Trzecia liga umiera
To już nie te czasy, gdy w trzeciej lidze była gra. Pokusiłem się o podliczenie – okazuje się, że ponad 1/3 trzecioligowych ekip to boty. Nie ma sensu liczyć ile ekip posiada niepełne składy. Fatalna statystyka.

GM:to pokłosie problemów opisanych powyżej. Dlatego pracujemy nad zmianami w grze.
Arku fajnie, że coś napisałeś, ale jak dla mnie niestety z Twojego posta bije niesamowity brak KONKRETÓW. Na większość pytań odpowiadasz, że albo "będzie to zmienione" albo "pracujemy nad tym". Wszystkie te zmiany dotyczą kwestii, które pewnie prędzej czy później i tak by zostały zmienione, ale nie będę się nad tym rozwodził, bo nie o to mi chodzi.
Fundamentalnym dla mnie pytaniem jest KIEDY one w końcu nadejdą?? Zdaję sobie sprawę, że pewnie zajmować może to kupę czasu, ale jak tak patrzę to wzmianka o tych zmianach pewnie datowana jest gdzieś na luty 2019 (a może nawet wcześniej). Przyznać muszę, że powoli zaczynam tracić cierpliwość i zastanawiam się czy tych zmian doczekam. Nie dość, że gra obecnie wygląda jak wygląda i boryka się z problemami o których wiele już napisano to bardzo denerwuje brak jakieś jasnej deklaracji, bo minął ponad rok, a my gracze nadal tylko czytamy, że zmiany będą, ale tak naprawdę nie wiadomo kiedy.
Moje pytanie jest więc dość proste czy jesteś w stanie w miarę jasno się określić, pisząc, że załóżmy przyszły sezon będzie już sezonem po zmianach czy też nadal trzeba będzie czekać pół roku, czy kolejny rok? Dla mnie to jest dość istotna kwestia, bo podejrzewam, że znacznie ułatwiła by mi podjęcie decyzji czy jest sens nadal się tutaj bawić.
Może zamiast pracować nad pakietem zmian, wprowadzajcie je systematycznie , nie które zmiany z proponowanych nie potrzebują pewnie, aż takiego nakładu pracy.
(25-02-2020, 16:33:53)Adzej napisał(a): Może zamiast pracować nad pakietem zmian, wprowadzajcie je systematycznie , nie które zmiany z proponowanych nie potrzebują pewnie, aż takiego nakładu pracy.
Myślę ze wprowadzenie zmian wiąże się ze zmianą silnika gry a to trzeba przetestować by nie było "problemów" z dopingami.

Odchodzenie graczy z 3 ligi ma też związek z tym ze większość grup ma przynajmniej dwie drużyny botów.

Propozycje:

- Turniej na zakończenie sezonu w każdej lidze z podziałem na grupy. Coś jak Mistrzostwa Grupy.
- Juniorzy zaczynajacy w 4 lidze by mieć czas do przystosowania się.
- Dać większe kompetencje kapitanowi niż wybór scieżki i wyjscia integracyjnego.
- Podnieść rangę MPK ( teraz mało kto chce tam jechać)

Jak coś mi sie przypomni to napisze Smile
Arek fajnie że sam wychodzisz z inicjatywą rozmowy o zmianach tylko że z tego nic nie wynika. Zmiany które chcesz wprowadzić mam wrażenie będą ostatnią deską ratunku. A co będzie jak nie wyjdzie z tego nic? Proponuje nawet przesunąć wprowadzenie zmian na sezon ..19 lub jeszcze później ale pod jednym warunkiem. Uruchom stronę testową gry. Tam byśmy mogli zapoznać się z tymi nowinkami. Uwagi i spostrzeżenia miałbyś na bieżąco. Fajnie że Nas traktujesz jako partnerów a nie marudzących użytkowników
Ja to mam tylko jedno podstawowe pytanie. Czy będą wyzerowane skile i wszyscy zaczną od 0?
[Obrazek: rqIIu1o.png]
Robi wg mnie przy zerowaniu większość obecnych Eligowcow skończy grać :p
Ja tylko pytam, po prostu chciałbym wiedzieć, czy warto się jeszcze wysilać Big Grin
[Obrazek: rqIIu1o.png]
(25-02-2020, 17:23:46)Sypekzg napisał(a): Odchodzenie graczy z 3 ligi ma też związek z tym ze większość grup ma przynajmniej dwie drużyny botów.

hahahhahahhahahhahahahhahaha A może jest tak że nie wierzą w dogonienie liderów??? Gdybyś tak chwilę pomyślał ...boty to łatwy zarobek i to praktycznie bez kosztów. Jedziesz na odpadach bo i tak wygrasz. Akurat Nam i mojej drużynie zależy żeby w 3 lidze było jak najwięcej klubów.
(25-02-2020, 17:23:46)Sypekzg napisał(a): - Juniorzy zaczynajacy w 4 lidze by mieć czas do przystosowania się.
a do czego "mają się przystosować??? Juniorów jest 20-30 i jeszcze chcesz ich spuszczać?? Co mieliby tam robić??? Masz taki gest??? Robiąc taki numer dobijasz i tak już słabą 3 ligę.
Odpisuje Big Grin

Co to za przyjemność z gry gdzie nie ma walki, wynik jest znany od początku sezonu? Gdzie drużyna nie bywa nawet na meczu z botami??

Z juniorami mi chodziło bardziej o to by mieli możliwość powalczyć z równymi sobie. Zobaczyć co daje zmiana zębatki, techniki jazdy.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości