Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawa informacji o szansach na kontuzję w zawodach
Rzucam propozycję poprawy graficznej prezentacji informacji o szansach na kontuzję póki temat jeszcze świeży.

Obecnie informacja ta pojawia się tylko w przypadku ustawienia taktyki agresywnej oraz wygląda następująco (screen zapożyczony od @pietrek z innego wątku):
[Obrazek: lekarz_old.jpg]

Zmiany:
1. Wydaje mi się, że ta informacja powinna być widoczna zawsze, nawet w przypadku taktyki pasywnej i neutralnej, aby było to spójne i jasno przedstawione, że w tym momencie mamy 0% szans na kontuzję. Oczywiście w przypadku tych taktyk szansa na kontuzję zawsze powinna wynosić 0%.
2. Tekst zamieniłbym na "Szansa na kontuzję w następnym biegu wynosi:".
3. Główna ramka o szerokości 1px, a nie 2px oraz o kolorze pomarańczowym (jak reszta ramek). Co za dużo to nie zdrowo Smile
4. Link "Użyj lekarza" zamieniony na przycisk.
5. Prezentacja procentowa - kolor zielony dla 0%, oraz kolor czerwony dla wartości powyżej 0.
6. Przycisk zablokowany oraz "wyszarzony" w przypadku wartości 0%, aby nie można było użyć wtedy lekarza.
7. Informacja o ilości wykorzystań w skróconej formie na przycisku.

Prezentowałoby się to następująco:
[Obrazek: lekarz1.jpg]

[Obrazek: lekarz2.jpg]

Wydaje mi się, że jest to dużo bardziej spójne z całą szatą graficzną strony oraz jest przyjemniejsze dla oka Smile
Dodatkowo nie pokazywałbym tej ramki w ogóle, gdy zawody nie są rozpoczęte.

Techniczne wartości:
1. Główny div - border: 1px solid #f74e16; padding: 5px 10px;
2. Procenty - color: red/green;
3. Przycisk - margin-top: 5px;
4. Przycisk wyszarzony - disabled; opacity: 0.5;

Jeszcze, gdy mamy wykorzystanego lekarza już 3 razy, to przycisk również powinien być wtedy wyszarzony i zablokowany.
dobrze gada, polać mu!
ramka i przycisk dobre, ale nie wiem czy nie lepiej zeby wlasnie sie pojawialo tylko przy agresji.
Się @brylu naprodukowałeś. Smile

(11-09-2017, 08:35:43)brylu napisał(a): 1. Wydaje mi się, że ta informacja powinna być widoczna zawsze, nawet w przypadku taktyki pasywnej i neutralnej, aby było to spójne i jasno przedstawione, że w tym momencie mamy 0% szans na kontuzję. Oczywiście w przypadku tych taktyk szansa na kontuzję zawsze powinna wynosić 0%.

Widzisz... sęk w tym, że ZAWSZE masz ryzyko kontuzji wynikające z poziomu Energii i proponowany przez Ciebie zapis mógłby wywołać aferę, gdyby ktoś mimo 0% kontuzję jednak złapał. Ogólnie podoba mi się pomysł, by takie ryzyko było widoczne cały czas, ale powinno uwzględniać w jakiś sposób ryzyko "standardowe" oraz "dodatkowe - taktyczne".

(11-09-2017, 08:35:43)brylu napisał(a): 2. Tekst zamieniłbym na "Szansa na kontuzję w następnym biegu wynosi:".

Ja to bym nawet zmienił na "Ryzyko kontuzji w następnym biegu wynosi:" - szansa to raczej na coś pozytywnego (np. szansa na udaną siłownię), a tutaj mamy RYZYKO. Tongue

ad.3-6
W zasadzie chyba faktycznie Twój pomysł byłby "oczoprzyjaźniejszy". Smile

(11-09-2017, 08:35:43)brylu napisał(a): 7. Informacja o ilości wykorzystań w skróconej formie na przycisku.

Mi generalnie nie bardzo się podoba to "x/3" i zrobiłbym przycisk "Poproś o konsultację medyczną" a POD nim informację "Ilość konsultacji do wykorzystania: X (-Y%)" albo coś w tym stylu.
Piszę poprawnie w języku polskim, bo szanuję swoich rozmówców.
Wolę poświęcić kilkanaście sekund na sprawdzenie tego co napisałem
niż kompromitować się publicznie i szerzyć w internecie błędy językowe.
a ja się będę upierał, by szansa pojawiała się tylko przy TA - taki był właśnie zamysł by nie wprowadzać graczy w błąd. co do reszty: można nad tym popracować Wink
@Kabat, zgadzam się, że powinno być to jakoś opisane, że ta kontuzja dotyczy tylko elementu związanego z taktyką (na screenie niżej propozycja) oraz w tekście RYZYKO rzeczywiście dużo lepiej pasuje Smile

Co do prezentacji ilości wykorzystań, to o coś takiego Ci @Kabat chodziło?
[Obrazek: lekarz3.jpg]

Nie wiem, czy to już nie jest za rozlazłe? Dodałem też tooltip z opisem.

Oczywiście na screenie taktyka powinna być Agresywna Smile

(11-09-2017, 09:11:50)GM_Arek napisał(a): a ja się będę upierał, by szansa pojawiała się tylko przy TA - taki był właśnie zamysł by nie wprowadzać graczy w błąd. co do reszty: można nad tym popracować Wink
Nie będę się przy tym upierać Smile
(11-09-2017, 08:35:43)brylu napisał(a): 2. Tekst zamieniłbym na "Szansa na kontuzję w następnym biegu wynosi:".
Ja bym dał "w najbliższym biegu", bo w następnym, to będą znowu ludzie kombinowali, czy chodzi o ten bieg który teraz mam jechać, czy o następny po nim Big Grin
(11-09-2017, 09:36:47)Maveral napisał(a):
(11-09-2017, 08:35:43)brylu napisał(a): 2. Tekst zamieniłbym na "Szansa na kontuzję w następnym biegu wynosi:".
Ja bym dał "w najbliższym biegu", bo w następnym, to będą znowu ludzie kombinowali, czy chodzi o ten bieg który teraz mam jechać, czy o następny po nim Big Grin
Celna uwaga, to słówko rozwieje wątpliwości Smile
(11-09-2017, 09:26:57)brylu napisał(a): Co do prezentacji ilości wykorzystań, to o coś takiego Ci @Kabat chodziło?
O dokładnie!

I to "najbliższym" zamiast "następnym" faktycznie słuszne, ale nadal upieram się przy RYZYKU zamiast SZANSY. Tongue
Piszę poprawnie w języku polskim, bo szanuję swoich rozmówców.
Wolę poświęcić kilkanaście sekund na sprawdzenie tego co napisałem
niż kompromitować się publicznie i szerzyć w internecie błędy językowe.
"Ryzyko" jak najbardziej, uwzględniłem to w tym ostatnim screenie Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości