Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siłownia - stop "nocnym markom"
Od zawsze wiadomo, że promowani są gracze, którzy mogą być online o północy, żeby zrobić siłownię. Taka sytuacja doprowadziła swego czasu do korzystania z botów, co z kolei spowodowało powstanie równania do rozwiązywania. Chciałbym zaproponować nieco bardziej sprawiedliwy system.

Proponuję, aby czas wykonania siłowni był podzielony na 3 strefy godzinowe.
Strefa 1: 00:00:00 - 07:59:59
Strefa 2: 08:00:00 - 15:59:59
Strefa 3: 16:00:00 - 23:59:59
I teraz tak, jeżeli wykonamy siłownię w przedziale czasowym z pierwszej strefy, to procent skrócenia będzie liczony na podstawie czasu treningu jaki pozostał do końca o godzinie 00:00:00. Dla strefy drugiej byłby to czas treningu zawsze z godziny 8, a dla strefy 3 zawsze z godziny 16. Odstępstwem od tej reguły byłaby jedynie sytuacja, gdy rozpoczęliśmy trening i w tej samej strefie czasowej odpalamy siłownię, to wtedy siłownia powinna skracać względem czasu, w którym rozpoczął się trening lub ewentualnie moment wykonania siłowni.
Jeżeli siłownia skróciłaby trening o więcej minut niż pozostało treningu, to oczywiście trening od razu by się zakończył, ale nie wiem czy taka sytuacja w ogóle wystąpi.

Takie rozwiązanie nie promowałoby już tylko "nocnych marków", dodatkowo nadal pozostaje wybór w dniu meczu, czy robię siłownię rano i zaczynam mecz z niższą energią, czy czekam do skończenia meczu i wykonuję siłownię w 3 strefie godzinowej. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby sprawiedliwe dla wszystkich.
Brylu w akcji Big Grin
Ewentualnie można na inne strefy czasowe to zmienić, albo pierwszą strefę czasową wydłużyć np.: 00:00:00 - 12:00:00, a później co 3 godziny lub wtedy już w ogóle bez strefy, czyli między 12:00:00 - 23:59:59 jest tak jak obecnie. Wariantów na pewno jest sporo, ale ważne, żeby zrównać szanse osobom, które nie mogą o północy się logować, ale też, żeby nie pozbawiać się wyboru, czy siłownię zrobić przed meczem, czy po meczu.

Dodatkowo raz na zawsze pozbędziemy się bot'ów i niepotrzebne będzie równanie Smile
Był tutaj już zalążek znacznie lepszego pomysłu, który ja osobiście również bardziej popieram... Nie pamiętam kto go rzucił... @guti? @cinek20059? Czy jeszcze ktoś inny?

Generalnie założenie było takie - robisz siłownię o takiej godzinie jaka Ci pasuje. Kolejną masz dostępną dokładnie 24h później. Oczywiście bez sobót i niedziel. Po siłowni piątkowej doliczane by były 72h, tak by np. po siłowni w piątek o 15:00 kolejna była dostępna w poniedziałek o 15:00. Dodatkowo takie rozwiązanie daje "w bliżej nieokreślonej przyszłości" możliwość manewrów typu zdarzenie PR wydłużające odstęp między siłowniami, wydłużanie czasu z powodu określonych działań (zawody, tuner, itp.). I już by było dodatkowe kombinowanie, bo przecież czasem warto będzie poczekać z siłownią do jakiejś godziny, ale za chwilę odbije się to czkawką, bo w danym tygodniu uda się zrobić tylko 4 zamiast 5...
Piszę poprawnie w języku polskim, bo szanuję swoich rozmówców.
Wolę poświęcić kilkanaście sekund na sprawdzenie tego co napisałem
niż kompromitować się publicznie i szerzyć w internecie błędy językowe.
Po co takie kombinacje? Jak ktoś się poświęca i zarywa noc, to chyba powinien mieć z tego jakiś profit. Przecież każdy może dać siłownie zaraz po północy, gra nie stwarza ograniczeń dla nikogo.
Pamiętam ten pomysł i w zasadzie dla mnie też mógłby on być, tylko że nie został wprowadzony z jakichś powodów. Podejrzewam, że byłoby to dużo pracy do zaprogramowania, czyli ryzyko wielu błędów, dodatkowo doszedłby kolejny element związany z kalkulatorem, trzeba by było dużo czasu poświęcić i główkować kiedy rozpocząć siłownię, a to raczej większość zniechęci niż zachęci. Ja dałem bardzo prostą propozycję, która nie jest skomplikowana do zaprogramowania i nie wymaga główkowania większego niż do tej pory. Jeżeli takie coś zostałoby wprowadzone, to wtedy można by pomyśleć nad czymś bardziej skomplikowanym, ale ważne, że zostałby zabrany handicap "nocnym markom'.

(09-05-2017, 10:39:44)fadrian napisał(a): Po co takie kombinacje? Jak ktoś się poświęca i zarywa noc, to chyba powinien mieć z tego jakiś profit. Przecież każdy może dać siłownie zaraz po północy, gra nie stwarza ograniczeń dla nikogo.
Jesteś pewien, że każdy może dać? Rozumiem, że jeszcze nie pracujesz fadrian. Co z osobami które pracują na nocną zmianę i nie mogą korzystać z telefonu, komputera, itp? Co z osobami młodymi, którym np.: rodzice nie pozwalają w nocy siedzieć na kompie, telefonie? Poza tym wybacz, ale co to jest za poświęcenie? Ja muszę codziennie po 5 rano wstawać i nie mam zamiaru się poświęcać i nocą siedzieć, chociaż i tak to często robię.
(09-05-2017, 10:39:44)fadrian napisał(a): Po co takie kombinacje? Jak ktoś się poświęca i zarywa noc, to chyba powinien mieć z tego jakiś profit. Przecież każdy może dać siłownie zaraz po północy, gra nie stwarza ograniczeń dla nikogo.

No tak... przecież tymi zmianami utrudnimy tym nocnym Markom życie, co nie? I do tego boty beda już bezużyteczne, straszne.
Wiadomo z życia, ze najlepsze efekty siłowni daje północ, tylko dlaczego tak mało klubów fitnes całodobowych? ;p

Jestem oczywiście za ułatwieniami z siłownia.
(09-05-2017, 10:41:48)brylu napisał(a): Pamiętam ten pomysł i w zasadzie dla mnie też mógłby on być, tylko że nie został wprowadzony z jakichś powodów. Podejrzewam, że byłoby to dużo pracy do zaprogramowania, czyli ryzyko wielu błędów, dodatkowo doszedłby kolejny element związany z kalkulatorem, trzeba by było dużo czasu poświęcić i główkować kiedy rozpocząć siłownię, a to raczej większość zniechęci niż zachęci. Ja dałem bardzo prostą propozycję, która nie jest skomplikowana do zaprogramowania i nie wymaga główkowania większego niż do tej pory. Jeżeli takie coś zostałoby wprowadzone, to wtedy można by pomyśleć nad czymś bardziej skomplikowanym, ale ważne, że zostałby zabrany handicap "nocnym markom'.

Jesteś pewien, że każdy może dać? Rozumiem, że jeszcze nie pracujesz fadrian. Co z osobami które pracują na nocną zmianę i nie mogą korzystać z telefonu, komputera, itp? Co z osobami młodymi, którym np.: rodzice nie pozwalają w nocy siedzieć na kompie, telefonie? Poza tym wybacz, ale co to jest za poświęcenie? Ja muszę codziennie po 5 rano wstawać i nie mam zamiaru się poświęcać i nocą siedzieć, chociaż i tak to często robię.

Żle rozumiesz, pracuję na różne zmiany i to często całą niedzielę, przez co nie zawsze mogę być na meczu i nawet nie mogę dać odnowy i zmienić sprzętu. Zabierzmy handicap tym, którzy mogą w niedzielę być na meczu, bo ja nie zawsze mogę. Wink
Rozumiem, że najwygodniej jest nie patrzeć dalej niż czubek własnego nosa. To nie jest gra typu OGame, że wszystko dzieje się "na żywo" i że akcje o konkretnych godzinach mają znaczenie.

Jednak mecz nie do końca wpływa na rozwój zawodnika, a siłownia jak najbardziej. Poza tym mecz ligowy może być rozegrany w ciągu całego dnia, a dla siłowni mamy tylko jeden wariant. W takim razie czemu nie zrobić punktu 0 dla siłowni, np w południe?
Jestem za, ale też może każdy powinien mieć zegar z 24 godzinami np. O 15.00 robię siłkę czyli za 24 godziny będę mógl znów o 15 bo tak mi wygodniej Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości