Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reorganizacja systemu IMK oraz GPC
Po finale IMK sprawdziłem sobie jak wyglądały eliminacje i co ciekawe, próżno szukać w 1/8 zawodników młodszych niż marzec/kwiecień 2015. Ten fakt, w połączeniu z tematem Ograniczenia dla 3 lig   podsunął mi pewien pomysł.

W IMK i GPC wszyscy zaczynają razem, oznacza to że finalista (przyszły) zaczyna od jazdy z BOTami i cieniasami jak ja w pierwszych rundach. W tym temacie baju sam pisze do jakich patologii to prowadzi.   - starsi zawodnicy nabijają sobie niskim kosztem kasę i PSy na słabych i BOTach. Licząc skromnie w 3 pierwszych rundach IMK i GPC "stary" może łatwo nabić z 20k kasy i około 2,8-3 PSa.
A ograniczenie punktówek w niskich ligach niewiele dało, bo np. w "mojej" 3 lidze jest finalista IMK i uczestnik GP. Stać ich, mają przyzwoite tygodniówki za PSy. A wiadomo jak sobie nabijali PSy.

Moje propozycje:

Rozstawieni zawodników, którzy sezon wcześniej dojechali do 1/8 (czyli 4 runda). Wszyscy pozostali zaczęliby eliminacje po staremu, ale po 3 rundzie (lub 2 rundzie - wariant A) 128 najlepszych (po 8 zawodników z 16 eliminacji) dołącza do tych 128 rozstawionych. Patrząc na liczbę BOTów w tym sezonie w pierwszej rundzie prawdopodobnie udało by się ograniczyć pierwszą rundę do 32 turniejów - odejdą jeszcze rozstawieni. Nie wiem ilu jest obecnie aktywnych graczy którzy mają nominacje do startów w eliminacjach, to pytanie do GM-ów. Ja tylko proponuję dwa warianty:

Wariant A
1 runda - 32 eliminacje (512 zawodników)
2 runda - 16 eliminacji (256 zawodników)
3 runda - 16 eliminacji (128 z eliminacji + 128 rozstawionych)
4 runda - 8 eliminacji (128 zawodników)
i dalej po staremu.

Jeśli nie ograniczymy do 32 turniejów pierwszej rundy to mamy:

Wariant B
1 runda - 64 eliminacje (1024 zawodników w tym dużo BOTów)
2 runda - 32 eliminacje (512 zawodników)
3 runda - 16 eliminacji (256 zawodników)
4 runda - 16 eliminacji (128 z eliminacji + 128 rozstawionych)
5 runda - 8 eliminacji (128 zawodników)
i dalej po staremu.

Analogią jest piłkarski puchar Polski. Słabsze drużyny (z niskich lig) grają puchary okręgowe i dopiero później na stopniu centralnym rywalizują z 1 ligowcami i Ekstraklasą.

PLUSY:
- starzy nie zarabiają łatwej kasy i PSów na BOTach i młodych;
- każdy jeździ z przeciwnikiem w miarę na równym poziomie;
- ograniczenie jazdy z BOTami dla wszystkich.

MINUSY:
- ból d..y starych że nie zarabiają łatwej kasy i PSów na młodych i BOTach;
- w drugim wariancie mamy jedną rundę więcej niż obecnie i  trzeba będzie ją zmieścić w kalendarzu.

Zmiany w IMK i GPC są nieuniknione. Zawodników jak sądzę przybywa, a nie wyobrażam sobie by nowy gracz z marca 2017 miał jechać w 1 rundzie eliminacji z zawodnikiem z marca 2015. 7 sezonów to będzie przepaść. A z własnego doświadczenia wiem, że starty przeciwko graczom którzy mają czasy o 20 sekund lepsze, jest strasznie demotywujące. Jeśli zależy nam na rozwoju gry i nowych graczach, trzeba coś zrobić by każdy rywalizował z mniej więcej podobnymi sobie rywalami.

Zaprasza do dyskusji Smile
ja jestem za tym żeby czołówka zaczynała od połowy, młodzi powalczą sobie między sobą tych 128 czy ilu tam przy każdej rundzie przejdzie dalej i zarobi sobie coś Smile zamiast z botami powalczą między sobą Smile zaraz odezwą się młodzi że muszą wydawać kasę na sprzęt a stary oszczędza, tyle że młody i tak kasę musiał wydać na sprzęt a stary jechał na śmieciach, z podstawową różnicą młody zajdzie sobie dalej zarobi więcej a stary "zaoszczędzi" na tym że nie jedzie ale też nie zarobi nic Big Grin a dodatkowo można rozciągnąć kalendarz Żeby nie było paranoi typu jedne ważne zawody po drugich Smile
Bardzo dobry pomysł. A jeszcze w połączeniu z godzinami skrótów, to jeszcze szybciej młodzi będą nadrabiali część strat.
(17-12-2016, 12:04:09)adriangkm napisał(a): A ograniczenie punktówek w niskich ligach niewiele dało, bo np. w "mojej" 3 lidze jest finalista IMK i uczestnik GP. Stać ich, mają przyzwoite tygodniówki za PSy. A wiadomo jak sobie nabijali PSy.

Na podstawie dwóch przypadków zbyt łatwo wyciągasz wnioski, i to nie do końca prawdziwe.
Cytat:"Demokracja to jest wtedy gdy cztery tygrysy i łania głosujące o obiedzie..."

(17-12-2016, 16:25:49)Sprinter napisał(a):
(17-12-2016, 12:04:09)adriangkm napisał(a): A ograniczenie punktówek w niskich ligach niewiele dało, bo np. w "mojej" 3 lidze jest finalista IMK i uczestnik GP. Stać ich, mają przyzwoite tygodniówki za PSy. A wiadomo jak sobie nabijali PSy.

Na podstawie dwóch przypadków zbyt łatwo wyciągasz wnioski, i to nie do końca prawdziwe.

Dlaczego??? Sam przeciesz nie wiesz co masz zrobić by w końcu przyjechać 2 w 3 lidze. Nasze uczestnictwo w 3 lidze to jedno wielkie nieporozumienie Sad

To dobrze że włączyłeś się do dyskusji. Ty i Twój kolega z drużyny jesteście kolejnymi dwoma przykładami że nie potrzeba kasy za punkty by sobie radzić w IMK i GP/GPC.

Ja ze swoją sławą mam tygodniówkę 15k, plus za punkty przy dobrym meczu 4k. Jakoś starcza na bieżące potrzeby. Ty masz pewnie ponad 5k więcej tygodniowo i za mecz 15 pkt x 200 czyli 3k. I kto w sumie ma więcej? Komu wystarczy dodatkowo na mechanika? A koszty na sprzęt mniejsze w lidze bo wyższy skill i ja nawet z silnikiem 23 m/s nie wygram z Tobą Wink
No ale nie o tym mieliśmy tutaj dyskutować.
Bardzo dobry pomysł uważam że Arek powinien nad tym pomyśleć . Najlepsi z 1 3 rund dołączą do rozstawionych i zaczną z nimi rywalizować może któremuś uda się przebrnąć kolejną rundę . A słabsi więcej szans żeby przejść 1 3 rundy i zdobyć skrócenia i jeszcze bardziej się zbliżyć . Bo jak będzie tak jak jest obecnie to może się trafić komuś bardzo mocna 1 runda i od razu odpadnie bo będzie miał 8 zawodników co graja z 1 rok dłużej . A tak szanse są Smile
u mnie jedzie 4 uczestnikow GP i jakos mi to nie przeszkadza Smile Nawet jutro mecza przegraja Smile poszla lapowa do sedziego a co? Kto bogatemu zabroni Smile
Pomysł wydaje się być bardzo sensowny Smile
(17-12-2016, 21:30:34)adriangkm napisał(a):

To dobrze że włączyłeś się do dyskusji. Ty i Twój kolega z drużyny jesteście kolejnymi dwoma przykładami że nie potrzeba kasy za punkty by sobie radzić w IMK i GP/GPC.

Ja ze swoją sławą mam tygodniówkę 15k, plus za punkty przy dobrym meczu 4k. Jakoś starcza na bieżące potrzeby. Ty masz pewnie ponad 5k więcej tygodniowo i za mecz 15 pkt x 200 czyli 3k. I kto w sumie ma więcej? Komu wystarczy dodatkowo na mechanika? A koszty na sprzęt mniejsze w lidze bo wyższy skill i ja nawet z silnikiem 23 m/s nie wygram z Tobą Wink
No ale nie o tym mieliśmy tutaj dyskutować.

18 tyś tygodniówki + 3tyś za pkt, do tego IMK + GPC w pierwszych rundach na szrotach, liga na szrotach. Ja do tego mam GP co mi pokomplikowało gdyż brak mi dodatkowego slotu na motor i nie wykorzystywałem maszyn do końca, co w końcowym rozrachunku wychodzi mi na zero (bez GP po sezonie byłbym na plus).
Wniosek dla mnie jest taki że jak ktoś z czołowych graczy chce się dostać do GP (a w nim nie jeździ) to spokojnie może jeździć nawet w 3 lidze Sad

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości