Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Speedmageddon (było "Nowy turniej")
Propozycja nowego Turnieju, w którym walczymy przez 3 rundy o ilość godzin skróceń swoich treningów. Turniej ten będzie dodatkowym i całkowicie oderwanym od pozostałych rozgrywek.

Koncepcja: jak w poprzednim pomyśle, i tu, zawodnicy zostają podzieleni wg skilla co 64. W swoim "sosie" walczą w 3 rundach (ćwierćfinał, półfinał i finał) o punkty, które następnie zostają przeliczone na ilość godzin do skrócenia treningu.
Poniżej 2 koncepcje i omówienie

1
[Obrazek: k132dh4ulm6j_t.jpg]

2
[Obrazek: nt04q15ljkm9_t.jpg]

Plusem zawodów jest to, że zawodnik, który nawet po 2/3 biegach stwierdzi że nie ma szans na awans, zawsze może użyć odnowy, by "wyszarpać" te dodatkowe kilka punktów dla siebie (co da mu dodatkowe godziny) a dodatkowo może pomieszać szyki lepszym graczom. Zawody mogą stać się prawdziwą demolką, gdyż odbywać się będą dzień po dniu.

A teraz już o samych liczbach i omówienie.
2 obrazki pokazują liczbę godzin możliwą za zdobycie konkretnych punktów w poszczególnych rundach, sumy za komplet punktów za poszczególne rundy, sumy możliwej do zdobycia oraz przeliczenia tego łącznie na dni. Liczby końcowe w projekcie 1 (a niektórych nawet w 2.) mogą przerażać na pierwszy rzut oka, ale:
a) gracz po 1 sezonie gry ma ok 140 pkt skilla, a każdy kolejny tren to już niemalże 5 dni, więc de facto max do zdobycia to ok 6/7 skilli do skrócenia (przy założeniu że zrobi 3 x 15 pkt). A przy tym systemie demolki oraz niespodziewanych odnów słabszych/odpadających (ale walczących o życie) graczy, może to być bardzo trudne.
b) pamiętajmy, że gracze nad nami w ranku też walczą o skrócenia, więc różnica jest jeszcze mniejsza
c) sezon trwa prawie 4 miesiące, więc strata po 5 sezonach do najstarszych graczy wynosi ok 20 miesięcy. Odrobienie max 1 miesiąca do czołówki to znowu nie taki "big deal", ale systematyczna pracą, podpartą walką również w IMK, GPC itd stopniowo (i szybciej niż teraz) realnie będziemy zbliżać się do najlepszych (ale nie w tempie 1 sezonu).

Ja osobiście jestem za opcją nr 1
Mi pomysł się podoba. Również jestem za opcją numer 1. Zawody dzień po dniu również na tak. Dodatkowy element taktyki będzie i utrudnienia w zarządzaniu energią. No i w końcu TJ35 i S41 się na coś więcej przydadzą Big Grin

To będzie tylko jednorazowy turniej, czy będzie się odbywał cyklicznie? Dobrze byłoby znać trochę wcześniej termin tego turnieju, żeby z treningiem wtopy nie było Tongue
turniej odbywał się będzie cyklicznie. data: (aby umilić czas przerwy między-sezonowej) okno transferowe - środa, czw, pt
Termin do kitu...

1. Weekend pobarażowy nadal zostanie pusty.

2. Praktycznie niszczysz Kryterium Asów.

Proponuję zmienić termin na piątek-sobota-niedziela, a będzie wilk syty i owca cała. Big Grin
Lepiej przez całe życie nic nie mówić i uchodzić za idiotę,
niż raz się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

wybacz ignorancję, ale kiedy dokładnie KA się odbywa?
poza tym muszę też brać pod uwagę naszą pracę związaną z zakończeniem sezonu
Do tej pory było w środy... w sumie mogłoby się odbywać we wtorki (chcę, żeby ci co jechali baraż też mieli E na zawody), ale mam świadomość, że żaden TI nie będzie ważniejszy od gry, więc pewnie SpS'owe KA przejdzie do historii tak jak przeszło realne... Sad
Lepiej przez całe życie nic nie mówić i uchodzić za idiotę,
niż raz się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

akurat z KA wcale "walczyć" nie muszę. KA we wtorek, czw,pt,sob Turniej. terminy spokojnie są do ugadania
Pomysł bardzo dobry i opcja nr.1 dużo lepsza .
Każdy pomysł jest dobry, który dąży do wyrównania poziomu Smile Jestem za nr 1 Wink
APATOR Toruń !!!
Planujecie to wprowadzić w tej przerwie międzysezonowej, czy w następnej?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości