Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BAJU !
ID zawodnika :
ID drużyny :
ID zawodów :
Opis Błędu + Screeny :

Co prawda temat został zamknięty przez kilku nieomylnych ale ja postanowiłem do niego wrócić. Dopiero dzisiaj, po kilku dniach zobaczyłem co się stało. Przez kilka sezonów byłem dość blisko z Bajem i nie mogę obojętnie przejść obok tego tematu. Nie będę komentował wypowiedzi innych graczy, ile osób tyle wypowiedzi. Dziwi mnie jedynie, że ktoś pisze słowo " Szacun Santiago za tą akcję ", doceniając zwykłego konfidenta. Chciałbym bardziej skupić uwagę na twórców gry i osób za nią odpowiedzialnych.

Przytoczę najpierw jeden z świetnie znanego dla każdego regulaminu. Otóź ...
ptk. 13 : Zabronione jest niezgłoszenie błędu technicznego, skutkujące odnoszeniem profitów z błędów w grze.

Fragment rozmowy z Kubą z ... sierpnia tego roku. http://ifotos.pl/z/axxsspn oraz z ... czerwca http://ifotos.pl/z/axnseqn

Czy ktoś zarzuci Bajowi to, że nie zgłosił błędu technicznego w grze ? Mało tego, z czasem po zalogowaniu się otrzymał ban za... nie zgłoszenie błędu. Zachowanie "góry" jednoznaczne.

Oczywiście jest też inny punkt regulaminu ....

ptk. 14 : Nieprzestrzeganie tych zasad może spowodować wykluczenie z gry i usunięcie konta przez Administratora

Nieprzestrzeganie niestety wystąpiło i kara się należy ale czy aż taka ? Nikt nie widzi tutaj okoliczności łagodzących ? Graczom się nie dziwię, bo odpadł jeden z najgroźniejszych rywali i wcale nie zdziwiłbym się, gdyby Santiago chodziło tylko i wyłącznie o to. Kilka innych też już pewno ręce zaciera. Ale Admini ? tak surowo ? tłumaczenie, że nie było z nim kontaktu. Może poprostu nerwy tego dnia wzięły górę. Z tego co wiem, to kontaktu wam nie odmawiał, gdy były telefony i konsultacje odnośnie różnych spraw związanych z grą, jej przyszłością, ulepszeniami. Może jeden z Adminów przypomni sobie rozmowę z Bajem po przerwanym GP z poprzedniego sezonu ? Ciekawe co sobie teraz pomyślałeś ...

Mógłbym jeszcze co nieco ciekawego napisać ale zostawię to już dla siebie. Pewnie nikt mnie nie zna, mało się udzielam ale musiałem swoje zdanie przedstawić, zrobić to dla Baja, mimo, że on sam mnie o to nie prosił, a nawet mówił, że szkoda czasu i zachodu. Dziwię się, że wszyscy tak łatwo go skreślili. On jak i kilku innych gracz, wiele dla tej gry i dla tego środowiska zrobił.

Żeby było jasne, nie podzielam tego jak Baju wykorzystał błąd na swoją korzyść ale nie on jeden popełnił tutaj błędy. A wszystkie błędy można naprawić, oczywiście do czasu. Myślę, że tutaj na naprawę jeszcze za późno nie jest. To tyle. Teraz możecie i moje konta usunąć.

Ale @baju nie poleciał za niezgłoszenie błędu, tylko za DALSZE WYKORZYSTYWANIE go w celu odniesienia korzyści, a to jednak zasadnicza różnica. A co do "konfidenta"... rozumiem, że w pewnych kręgach uczciwość ma mniejszą cenę niż wierność grupie, ale dla mnie mimo wszystko postawa fair play jest wartością nadrzędną w każdej zabawie. Możesz tego nie rozumieć, ale uprzedzam lojalnie, że obrażanie graczy uczciwych będzie kończyło się stosowną reakcją z mojej strony.
Piszę poprawnie w języku polskim, bo szanuję swoich rozmówców.
Wolę poświęcić kilkanaście sekund na sprawdzenie tego co napisałem
niż kompromitować się publicznie i szerzyć w internecie błędy językowe.
To ja tez cos powiem
Bardzo, ale to bardzo lubie Santiego i Baja.
Rozumiem Santiego i dobrze, że to zrobił, rozumiem po czesci Baja, bo ta odnowa to wynik olewatorstwa tworcow gry, ktorzy nie załatwili problemu mimo, ze istnieje juz kilka sezonow. W BS wyraznie Baju powiedzial, ze wisi mu czy dostanie bana czy nie, byc moze to tak odbiera jak ja, klikniecie tej odnowy to byl manifest na ta parodie jaka jest GP!!!! Czy Baju mial satysfakcje ze zdobyl wtedy 15 pkt, watpie!
Winnym tutaj jest administracja, ktora z najwazniejszych zawodow GP zrobila parodie pełna błedow, złych emocji. Szkoda.
NIestety ta sytuacja bedzie miala swoje dalsze konsekwencje, częśc sie uraduje, częśc nie, jedno jest pewnie nic to dobrego dla gry
Wygląda na to że kolega nie do końca wie za co ten ban był tak jak Kabat napisał BAJU wykorzystał ten błąd, aby wygrać GP na najgorszej dla siebie nawierzchni. To że o tym wiedział i zgłaszał nie może go usprawiedliwiać do tego, aby w momencie dla niego wygodnym sobie z niego skorzystać. Druga sprawa choć nie ma tego nigdzie oficjalnie, ale prawdopodobnie baju prowadził sobie konto Filipa więc to tak naprawdę drugie przewinienie. A co do tego donoszenia to tak naprawdę Santiago przedstawił twardy dowód, bo to że w GP było coś nie tak widział każdy który popatrzył na czasy i prędzej czy później wyszło by pewnie na jaw. Kwestia tego jakby rozwiązała to administracja, ale w to nie wnikam. A jeżeli dla Ciebie złapanie "oszusta" jest donoszeniem i to jeszcze w grze internetowej to nie mam pytań. W takim razie dajesz ciche przyzwolenie na to że można oszukiwać dopóki mnie nie złapią.
Dokłdnie. To tak jakby ktoś podkradał wodę, z której sam korzystam. Więc to nie donosicielstwo, ale złapanie oszusta. Dla mnie koniec tematu, choć nie ukrywam ze fajnei jakby Baju wrocil, ale teraz pewnie juz sam by nie chchial Smile
Można zamknąć i (lub) usunąć ten wątek ? To nie ma przecież już sensu ani znaczenia. Wyniki meczów i tak nie zostaną poprawione a w GP zabawa zaczyna się na nowo ! I jeszcze jedno spostrzeżenie odnośnie bycia uczciwym ! Dlaczego do tej pory nikt z grających równolegle w BS nie przytoczył słów baja odnośnie innych jawnych wałków tutaj. A był to wpis na ogólnym chacie gry (takie ich SB) ? Baja ukrzyżować innym pobłażać ! Takie fair-play dla wybranych ? Jak coś próbowałem zrobić to posypały się pogróżki pod moim adresem ! Jak tak to ma wyglądać to bawcie się dalej w pseudo-uczciwość ! Za jakiś czas znowu będą bany za wałki i kilkudniowe dyskusje nad tym ! Tylko po co ? Porządek z kanciarzami można zrobić w godzinę ! Posprawdzać ubytek E i kasy w określonym przedziale czasu i porównać to z czasami logowań ! Do tego nie trzeba mieć Nobla z informatyki tylko odrobinę czasu i chęci ! Czym szybciej tym lepiej dla gry ! Takie jest moje zdanie ! Gdybym miał dostęp do silnika gry i wszystkich baz to przynajmniej 2 osoby już za 10 minut byłyby wyautowane stąd na stałe ! Same domysły to mało. Tak jak wspomniał Kabat... mimo wszystko postawa fair play jest wartością nadrzędną w każdej zabawie...Więc już jak 'kablujecie' na jakiegoś cheatera to nie wybiórczo lecz globalnie ! Wtedy będzie uczciwie ! Na sobie zobaczyłem jak to wygląda. Pewnej niedzieli na meczu ktoś zaczął mi wulgarnie ubliżać bez reakcji z mojej strony. Dostałem też PW z groźbami Smile Jeszcze przed końcem meczu osoba ta poleciała z wielką skargą do GM-ów jaka to ona skrzywdzona została przeze mnie. W tym przypadku wszystko było widoczne i wieczorem dostałem tylko potwierdzenie niewinności i wskazówki jak na przyszłość postępować z pijanymi pieniaczami ! W tym managerze każdy coś wie o każdym i trzyma to dla siebie Smile Może trzeba wprowadzić abolicję i ten co się przyzna do znajomości pewnych faktów zostanie ukarany małą karą a nie banem. Ja jak i prawdopodobnie 99% graczy nie oszukuje tutaj bo czegoś nie wie lub nie umie lub jest zwyczajnie uczciwych ! Nie do mnie należy ocena postępowania w grze. Jak kiedyś można było zrobić siłownię 2 razy dziennie to oczywiście nikt tego nie robił Smile Każdy kto o tym błędzie wiedział to robił ! Bez żadnych konsekwencji ! Więc jak już spaliliście baja na stosie to narzuca się pytanie.....kto jest bez winy niech rzuci w baja kamieniem..... Chciałbym aby ten manager miał jak najmniej błędów i jak najmniej cwaniaczków ! Ale tego nie dożyję Sad
                                                                  ♥ Sidney68 ♥
Odezwa do narodu Big Grin Już mieliśmy jedną.

1.
@Mkisly jak już tak cytujesz, to zapomniałeś wkleić innych punktów regulaminu:

7. Multikonta- ZABRONIONE. Złamanie tego postanowienia karane będzie wyrzuceniem z gry wszystkich kont.
8. Nie można przejąć ani używać czyjegoś konta. Jeżeli chcesz rozpocząć grę musisz stworzyć swój własny profil.
12. Użytkownikom nie wolno posługiwać się nieuczciwymi metodami w korzystaniu z serwisu. Jakikolwiek środek techniczny, który umożliwia użytkownikom uzyskanie jakiegokolwiek wpływu na wynik rozgrywki w sposób inny niż poprzez wykazanie się umiejętnością logicznego rozumowania lub też eliminację z gry elementu przypadku uważany jest za nieuczciwy w powyższym rozumieniu. W szczególności za nieuczciwe uważane jest podawanie się za innego użytkownika, przyrzekanie innym użytkownikom korzyści materialnej z tytułu wygranej lub przegranej.

2.
Skoro @baju taki uczciwy, to czemu smarował dupe na czatach innych gier? Gdyby założył watek tu na forum zanim skorzystał z odnowy opisując całą sytuację, a następnie zrobił to... uwierz mi inaczej byłby postrzegany.

3.
@Sidney68 dał wyzwanie do rzucenia kamienia, mogę rzucić pierwszy Smile A czy Ty @Mkisly możesz?
A czekaj czekaj, patrz co znalazłem:
http://www.speedwaystar.org/mybb/showthr...1#pid10521
Zgłaszałeś 3 multi, nic dziwnego, wtedy były dozwolone... ale jakim cudem jezdziły w jednej drużynie? Bo to było zakazane.
A czekaj czekaj... Mkisly, Siwy i Majkel... nie ma w grze żadnego z nich, ale jest Mike ... ciekawe jakim cudem Mkisly zmienił login na Mike?
A czekaj czekaj... Mike rzeczywiscie jest blisko baja, toż to równiez Budulec Smile

Ojojoj...

I taka historyjka poza grą na rozluznienie Wink
Jeżeli złodziej okrada chatę, zauważy to sąsiad i zgłosi ten fakt władzom. To kim jest? Dla mnie człowiekiem któremu należy złożyć podziękowania, bohaterem... a dla kogo będzie konfidentem? No wiadomo że dla złodzieja, pasera, dla tego co stoi na "czatach" i innych powiązanych ze złodziejem.

Dziękuję za uwagę.
Radziłbym zamknąć wątek, bo będziemy przerabiać 50 stron bezkonstruktywnej wymiany poglądów Tongue
Nie konfidentem tylko wspólnikiem przestępstwa !
...Każda z osób współdziałających w popełnieniu przestępstwa przez jego wykonawcę (osobę realizującą znamiona czynu zabronionego) popełnia własne przestępstwo, niezależnie od odpowiedzialności wykonawcy i pozostałych współdziałających, a także niezależnie od tego, czy wykonawca dopuścił się w ogóle czynu zabronionego...
...Dokonanie pomocnictwa zachodzi wtedy, kiedy zachowanie pomocnika realnie ułatwiło bezpośredniemu sprawcy popełnienie czynu zabronionego...
...Pomocnictwo polega na ułatwieniu popełnienia czynu zabronionego...

A tu cały tekst dla ciekawych http://www.lex-pol.pl/2012/11/pomocnictw...estepstwa/ !

W skrócie wychodzi na to że mamy czyn zabroniony o którym wiemy i nic nie robimy aby go zlikwidować w porę. Kto ułatwił @baju owi wchodzić przez furtkę która była otwarta na oścież i zapraszała całą 16 z GP. A jak ktoś miałby miejsce w meczu powiedzmy 5-9 mimo tego wałka to byśmy o tym wiedzieli ? Chyba nie Smile Jakby @baju przyjechał np. 4 też by zadymy nie było. Skorzystał z rzeczy pozornie zabronionej. Jak wejdę do sklepu i powiem sprzedawcy "podpieprzę Ci 2 piwa" a on mi na to "no to spróbuj szczęścia" to jak to będzie po moim sprincie z browarkami darmowymi ? Ja go lojalnie ostrzegłem a on nic nie zrobił abym nie opuścił sklepu z towarem Smile W ten sposób możemy gdybać jeszcze do końca sezonu tylko po co ? @baju zawinił ale nie powinien dostać jednak bana tylko inną uciążliwą karę ! Zrobił tylko to na co miał przyzwolenie. Tak samo z drugim kontem ! Od wczoraj je miał ?
                                                                  ♥ Sidney68 ♥
Ciebie Sidney to po prostu już się czytać nie da. Ty chyba masz coś z Macierewiczem wspólnego, bo sytuacja taka sama skoro masz dowody na jakieś nie uczciwe postępowania graczy czego ich tu nie przedstawisz. Chyba że zależy Ci tylko na zrobieniu tak zwanej "gówno burzy", że niby coś ktoś, a jak przyjdzie cokolwiek na ten temat powiedzieć to skulisz ogon i obronisz się tekstem że nie będziesz kablował. Ogólnie zauważyłem, że ty jesteś z tych osób o których tu musi być głośno, ale ten temat zostawię na inny wywód.

A co do bana ja nie wiem w takim razie co tu trzeba było by zrobić żeby wyhaczyć bana. Muszę powiedzieć i przypomnieć Ci że bana wyhaczył też Fenix, który był zajebiście uciążliwy ( sam się o tym przekonałem), ale co by o nim nie powiedzieć i jego zachowaniu on nie oszukiwał. Z drugiej strony biorąc twój tok rozumowania to można każdego z największego "gówna" wybronić. Jakoś BAJU się tu nie tłumaczył, ba nawet nie przeprosił, a myślę że przeprosiny jest winien wszystkim graczom i to nie za tą odnowę, a za posiadanie multi, które też sobie fajnie w tym że GP obsadził.

I kluczowa sprawa co ma do tego że ktoś tu pomagał czy się udzielał to znaczy że ma przyzwolenie na robienie wszytskiego co mu się podoba. Powiem szczerze jestem w tej grze i znam wszystkich zawodników tylko przez internet grając w jakąkolwiek grę mam nadzieję na to że żaden z innych graczy nie zachowuje się jak jakiś "prostak" i nie cheatuje i nie wykorzystuje jakiś błędów. Jeżeli się okaże że oszukiwał ( Kabat, Sidney, Micro, cinek, Faja, wazza) to mnie za przeproszeniem g.... obchodzą jego zasługi czy cokolwiek innego oszukiwał robił to w sposób świadomy wiedział że robi źle wylatuje i żadne smęcenie jakie tu Sidney uprawiasz nie zmieni mojego zdania. Albo się szanujemy grając przez internet i zachowujemy się uczciwie albo każdy robi sobie to na co ma ochotę.

A i już na sam koniec twoje porównanie z jakąś tam siłką, że była do użycia dwa razy jest strasznie kiepskie, bo podejrzewam że z tego typu błędu który wystąpił skorzystała większa liczba osób. Już nawet pomijam to, że aby znaleźć taki błąd z podwójną siłką jesteś zmuszony drugi raz w nią kliknąć, więc idąc nawet tym tokiem to taki gość który chce sprawdzić czy to błąd jest do wyrzucenia. Dla mnie jeżeli ktoś ŚWIADOMIE korzysta z błędu jest zwykłym oszustem i to tyle.
Sid klecho, ale głupoty teraz napisałeś z tym sklepem.
Bardziej to wygląda tak:
Wchodzisz do sklepiku osiedlowego, w którym bardzo dobrze znasz sprzedawcę i mówisz z troski
- "Panie Kowalski, te piwka tu przy wejściu to jest błąd, bo łatwo je skubnąć jak nie będzie Pan patrzył"
- "o dziękuję za informację, musze tylko pieczywo ogarnąć i jakoś je zabezpieczę" odpowiada Kowalski
po czym Sid łapie sie za piwka i w nogi !!!

I co, takki lojalny z ciebie człowiek? No przecież ostrzegłeś !!! Ale czy to oznacza, że dostałeś pozwolenia na zabranie tych piwek?
Nie purpuracie, bezczelnie je ukradłeś i należało by Ci obciąć dłoń za to !!!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości