Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania (nie tylko) dla początkujących
Silniki od sezonu 3
-  Tabelka zużywanej energii(ta znajdująca się w FAQ) będzie obwiązywała tylko dla zawodów ligowych czy dla wszystkich?
dla wszystkich
- przy silniku 22,95 co bieg szansa na defekt ciągle 10% ? nawet jak zejdzie się z prędkością do 22 ?
Tak

Obóz od sezonu 3
-  Jeżeli mój trening trwa np 40h a skrócenie odejmuje 55h   więc reszta godzin przepada czy naliczana jest na nowy trening Smile
Przechodzi na nowy trening. Ale to pod jednym warunkiem. jeśli kupiłeś 1 skrócenie (czyli 1 jednostkę) to ci przepadnie, bo 1 jednostkę= 1 skrócenie możesz wykorzystać raz. jeśli kupiłeś 2 skrócenia, to ta niewykorzystana liczba godz przechodzi dalej
-  kupuje 3 jednostki na danego skilla(3x55h) i mam trening przykładowo 40h, wykorzystuje jednostke to 15h przechodzi na następną jednostkę(70h)?
Wygląda to tak - masz 165h do wykorzystanie 3x.
1. Wykorzystujesz 40h, zostaje 125h i jeszcze 2x.
2. Wykorzystujesz 42h, zostają 83h i jeszcze 1x.
3. Wykorzystujesz ile chcesz, ale nie więcej niż 83h.
- Cena za jednostkę na drużynę?
Cena za jednostkę, niezależnie od ilości zawodników.
- Kiedy można wykorzystać? W dowolnej chwili całego sezonu?
Korzystasz w dowolnym momencie, możesz na początku, w środku albo na koniec sezonu. Byle w danym sezonie, bo nie przejdzie na nowy.
- Co z kasa która pozostała w klubie z zeszłego sezonu?  
Kasa pozostała w klubie i jest do wykorzystania w tym sezonie.
-  Czyli jak ja sam wplace 71000$ to moge z tego wszystkiego skorzystać czy to na zespól jest czyli 71000$  dzielone na 6 osób w teamie . to na łebka wychodzi 11830 $
Wychodzi wam np te 71 tys to wpłacacie na konto (możesz wpłacić sam) i drużyna jedzie na obóz.
- Kiedy zabierana będzie energia za obóz? no i co się stanie jak nie będzie wystarczająco energii na koncie (najlepszy obóz zabiera aż 80e)?
Energia pobierana będzie w piątek na zakończenie obozu i nie powinno jej zabraknąć bo na czas obozu jest wstrzymywany trening i wyjazdy do tunera, czyli E można co najwyżej wydać na Loterię, Montażownię czy licytację, a codziennie +20 z dziennej aktualizacji będzie wpadało normalnie
- Płacę za obóz, a potem jeszcze dopłacam za "skracacze treningów" czy płacę za obóz i niczym się nie martwię?
płacisz i się już nie martwisz.
- Gdzie można wpłacić pieniądze na obozy indywidualne
Za indywidualny wybierasz i od razu pobiera ci z konta kasę.
-  Wybrałem obóz indywidualny, zapłaciłem, a następnie znalazłem klub. Jak będzie wyglądał mój obóz? Czy trenuję z drużyną i indywidualnie? Czy tylko indywidualnie?
trenujesz indywidualnie
- Co dzieje się z treningiem gdy zaczyna się obóz
Jest wstrzymywany i dokańczany po obozie
- Zacząłem grac po zablokowaniu obozów.Na obóz nie jadę i czy tez mam cały rozwój i trening wstrzymany jak gracze ,którzy jada na obozy?
Nie, spokojnie możesz trenować
- Do kiedy można wrzucać pieniądze na obozy. We FaQ pisze że do 14 kolejki, czyli niedziela to ostatni dzień?
14 kolejka niedziela g.24

Garaż, sprzęt, bus:
- Czy można anulować rozbudowę busa lub garażu?
Nie
- Czy można sprzedawać zużyty sprzęt?
Nie, można go jedynie wyrzucić
- Czy spadek wytrzymałości sprzętu powoduje zwiększenie ryzyka defektu?
Nie, wytrzymałość mówi nam jedynie na ile biegów starczy sprzęt i nie wpływa na defekty
- Czy kolory zębatek w sklepie odpowiadają nawierzchniom?
Kolory nie odpowiadają nawierzchni- nadaliśmy je, by trochę je rozróżniać wizualnie.
- Czy podczas rozbudowy busa mogę ustawiać sprzęt na zawody?
Tak.
- Jaki jest czas blokady ustawienia sprzętu na zawody?
Najpóźniej sprzęt możemy ustawić na godzinę przed zawodami.
- Do kiedy można zmienić godzinę meczu?
Jeżeli mamy mecz w niedziele to do piątku do godziny 24. Jeżeli natomiast w sobotę to automatycznie do czwartku do 24.
- Dlaczego nie mogę wyrzucić sprzętu? nie widzę tej opcji
Na 99% zmniejsz powiększenie strony. Opcja ta pojawia się z prawej strony ekranu
- Co stanie się jeśli wygram sprzęt z licytacji, a nie mam miejsca w garażu?
Tracisz swoją szansę, a dostaje ją kolejny gracz, który MA MIEJSCE w garażu i oczywiście spełni warunek, że jego oferta jest najwyższą nie powtarzającą się.
- Czy można jechać na zawody jeżeli trwa rozbudowa komfortu podróży lub pojemności busa?
Można
- Nie wiem jak to zrobiłem ale wyrzuciłem cały sprzęt. Da radę jakoś to cofnąć?
Niestety nie ma takiej opcji
- Czy po remoncie busa tracę wszystkie jego poziomy?
Nie tracisz
- Czy istnieje jakiś limit liczby wykonanych remontów busa?
Nie ma limitu
- Przy wyborze transportu na zawody mamy podaną odległość, czy ta odległość to cały pobór z "zasięgu" busa czy w jedną stronę tylko ?
To cały pobór
- Mam do przejechania 50km(o czym moja sekretarka mnie o tym co dziennie informuje )w pon. dałem rozbudowę na kolejny poziom,lecz koniec budowy przewidziany jest na kolejny tydzień.
Pytanie brzmi czy mogę nim jechać w niedziele na mecz ligowy

Niestety nie dojedziesz tym busem na mecz
- Mam trzy rzeczy które maja po 5 wytrzymałości i nie są to sprzęgło,silnik i zębata. Czy objade na tym mecz czyli 5 biegów czy w ostatnim mogę mieć defekt i lepiej zakupić te rzeczy nowe?
Defekt wpływa jedynie na silnik a od 3 sezonu również sprzęgło
- Można gdzieś znaleźć ilość maksymalnych poziomów komfortu busa?
Jest ich 9.
-  Zakładając że dzisiaj ustawiam sprzęt na niedzielę i mam 100 km busa to jeśli nowy poziom busa wbije mi w sobotę to czy będę musiał ustawiać sprzęt jeszcze raz ?
Będzie wszystko dobrze, nie musisz na nowo ustawiać sprzętu
- Czy remont busa zabiera energie, czy zatrzymuje trening? ?
Energii nie zabiera nie zatrzymuje treningu
- Czy zębatki wystarczy dopasować tylko do nawierzchni toru czy też moja specjalizacja ma na to wpływ ?
Jedno i drugie ma wpływ na dobór zębatek.
- Ile trwa remont busa
Bus naprawiany jest "od razu"
-  Czy jeżeli wystawię sprzęt a potem sprzedam część i nie mam zapasowej to też dostanę karę od sponsora?
Tak
- O co właściwie chodzi z tym komfortem w Busie ? , im większa rozbudowa " Komfortu" tym mniejsza strata E na podróż na zawody lub do tunera ?????
Tak
- Dlaczego bus miga na żółto
Ostrzega przed zbliżającą się koniecznością remontu
- Czy da się skasować wystawiony sprzęt?
Nie

Zawody, rozgrywki, turniej:
- Czy mogę jechać Turniej Indywidualny w dniu w którym mam inne zawody?
Nie. Turnieje Indywidualne można jechać tylko w dni w których nie ma innych zawodów.
- Kiedy pobierana jest energia za wyjazd na zawody?
Na godzinę przed zawodami
- Czy w czasie zawodów i meczów ligowych zawodnicy muszą być on-line?
Nie muszą, wszystko można ustawić wcześniej.
- Wg jakiej tabeli biegów rozgrywany jest mecz ligowy?
FAQ -> zawody- liga
- Jak ustalić skład na mecz?
Nie da się, jest to robione automatycznie. (FAQ- Skład-liga)
- Czy w przypadku kontuzji można dowołać kogoś do składu za kontuzjowanego Gracza?
Nie
- Jak dodać znajomych do Turnieju, zamiast botów?
Nie da się
- Kiedy można jechać Turnieje Indywidualne?
We wszystkie dni (oprócz poniedziałku), kiedy nie mamy w terminarzu innych zawodów
- Co się stanie gdy ustawiam wyjazd na mecz samolotem a brakuje mi kliku stówek? Poleci i kasa na minusie czy zatrzymają mnie na lotnisku?
To jest jeden jedyny przypadek gdzie twoje saldo spadnie na minus a na mecz polecisz
- Dlaczego w dzisiejszych zawodach nie mogłem zmieniać zębatek i ścieżki? Są to tylko ustawienia dla vipów
Vipki mają te ustawienia w relacji Live. natomiast bez vipka trzeba przejść w trakcie zawodów do 'sprzęt na zawody" i tam można zmieniać
- Jaki wybrać styl jazdy - od czego zależy? Tylko od przygotowania toru przez gospodarza, czy od warunków pogodowych i nawierzchni toru też?
Styl jazdy przed zawodami ustala kapitan drużyny która jest gospodarzem. Po 8 biegu w lidze może się zmienić ścieżka ale nie musi. W zawodach indywidualnych ścieżka jest losowana przed zawodami i po 8 biegu może ulec zmianie.
- Jak dobierać zębatki? Do nawierzchni toru, warunków pogodowych, długość toru też ma na to wpływ?
Zębatkę dobieramy tylko do warunków pogodowych i do nawierzchni toru.
- Jak zrobić żeby na zawodach, w pierwszym biegu wystartować ze 100%Energi?
Masz przed meczem 100E,za dojazd busem zabiera 10E,wiec masz 90E (jeśli masz odnowę biologiczna 15E) klikasz odnowę i masz na 1szy bieg 100E
- Czy można zorganizować trening dla drużyny, albo w jakiś sposób zrobić żeby zawodnicy mojej drużyny pojechali w jednych zawodach?
Nie
- Czy można anulować turniej indywidualny??
Nie. Możesz co najwyżej nie wystawić sprzętu, ale za to chyba jest liczona kara sponsorska.
- Czy wybór ścieżki ma znaczenie w IMK?
Ma w każdych zawodach
- Czy w przypadku równej ilości pkt w lidze o końcowej pozycji decydują małe pkt czy bezpośredni mecz miedzy tymi drużynami?
Małe punkty
- Kto będzie pierwszy jeśli w zawodach indywidualnych 2 zawodników będzie miało tyle samo punktów i tyle samo pierwszych, drugich, trzecich miejsc?
Decyduje staż - im krótszy tym wyższe miejsce.
- Jeśli bieg mam o 21:03:00, to jak zmienie zębatkę o 21:02:59 to będzie ok,? Czy musze zmienić zanim pojawi się rozpiska następnego biegu ( czyli 3 minuty przed biegiem)
W trakcie trwania biegu, do jego zakończenia czyli 21;02:59, ale zrób to wczesniej bo to igranie z serwerm
- Ilość energii pobierana za bieg zależna jest tylko od silnika i Siły a nie od rangi zawodów?
Ranga zawodów nie ma znaczenia

Zawodnik:
- Czy Energia uzupełnia się również w soboty i niedziele?
Tak, codziennie po 20 pkt E + bobus za TJ(w czasie kontuzji po 10 E)
- Czy istnieje wiek zawodnika?
Nie. Jedynie przez pierwsze 3/5 sezonów zawodnik będzie uznawany jako junior. potem nie ma ograniczenia
- Jaki tor preferuje dana specjalizacja
Techniczny: normalny, najgorzej twardy
Siłowy: grząski, najgorzej normalny
Startowiec: twardy, najgorzej grząski
- Czy w przyszłości planujecie możliwość zmiany specjalizacji
Nie, na chwilę obecną nie ma ku temu żadnych przesłanek
- Witam czy jest możliwość zmiany nazwy zawodnika(imienia i nazwiska)
Jedynie w wyjątkowych okolicznościach, po kontakcie z Adminami
- Czy zawodnik mający przed meczem e = 100 będzie odnosił lepsze czasy niż w przypadku gdyby miał e = 25 lub 50?
Tak
- Dzisiaj mam 84 E, po jutrzejszej będę miał 101 czy 100 i ten jeden punkt przepada?
Max to 100 reszta przepada

Drużyna:
- Czy członek drużyny może gdzieś zobaczyć skille swojej drużyny, czy tylko kapitan to może zrobić?
Nikt nie może tego zrobić. To prywatna sprawa każdego gracza (podobnie jak Specjalizacja)
- Czy jako kapitan drużyny będę mógł sprzedawać zawodników i kupować nowych?
Nie, jesteś zawodnikiem klubu, a nie jego Managerem
- Z ilu graczy składa się drużyna? Co jeśli drużyna nie ma pełnego składu?
Drużyna składa się z 6 zawodników. Nic, pozostałe miejsca są z automatu zajęte przez Boty, które startują z nami w zawodach i zdobywają punkty
- Czy drużyny mogą mieć rezerwowych?
Nie, chcemy by każdy gracz, miał równą możliwość startu w zawodach
- Co jeśli kapitan się nie loguje?
Na zgłoszenie członka zespołu, zajmujemy się tą sprawą
- Jak zmienić drużynę?
Musisz opuścić dotychczasowy klub i znaleźć nowy. Dział Gracz.
- Czy są jakieś czynniki wpływające na powodzenie wyjścia integracyjnego (czas kiedy zatwierdzimy, ilość osób chętnych, jak często wychodzimy itp) czy całkowita losowość?
Całkowita losowość.Liczba osób również nie ma znaczenia, bo by wyjście doszło do skutku zgodzić się musi cała drużyna
- Czy opuszczając klub i przechodząc do innego z tym samym nickiem tracę wszystkie skille,sprzęt personel?
Nie, nic nie tracisz
- Czy ja jako kapitan mogę ustawić ścieżkę na mecz,która będzie optymalna dla mojego zespołu?
Możesz w zakładce zawody-> wybierasz mecz (oczywiście u siebie) i tam znajdziesz opcję ustawienia ścieżki
- Dlaczego kapitan nie ma możliwości usunięcia gracza z drużyny???
Nie ma takiej możliwości ale jeżeli zawodnik nie wystawia sprzętu napisz do admina zostanie usunięty ręcznie
- Czy po kilku sezonach istnieć będzie ograniczenie seniorów w składzie tzn. czy będzie musiało w nim jechać np. minimum 2 juniorów?
Nie
- Wysyłam zaproszenie zawodnikowi dołączenia do drużyny a on nie może tego potwierdzić. Osoba, którą zapraszam jeździła już w mojej drużynie tylko wyleciała za logowania...
Brak logowań= usunięcie/opuszczenie klubu co przez system traktowane jest jednakowo. Taka osoba nie może wrócić do Twojego klubu przez 2 sezony
- Zostałem osunięty z drużyny za brak logowań. Czy jest jakaś karencja lub coś podobnego za nielogowanie?
Nie
- W drużynie mamy 5 ludzi i jednego bota. Chcieliśmy sobie zorganizować spotkanie integracyjne, ale Bot nie ma wyrażonej zgody. Czy spotkanie dojdzie do skutku, bo w FAQ jest napisane, że wszyscy muszą wyrazić zgodę?
Tak, dojdzie. BOT nie ma tym momencie znaczenia.
- Skoro moja drużyna jest w 2 lidze grupa 3, to po awansie trafimy do 1 ligi grupa 2 czy to jakoś losowe jest ?
Losowe
- Co się stanie jak drużynę opuści kapitan
Albo wróci do niej sam, albo system po 24h wyznaczy nowego kapitana.

Finanse, sponsorzy:
- Czy w przypadku wybrania oferty sponsora odnosi się tylko do zawodów ligowych, czy również do zawodów indywidualnych???
Liczą się wyłącznie zawody ligowe(punkty + bonusy)
- Premia za średnią - jest liczony tylko sezon zasadniczy bez baraży czy z barażami?
Premie za średnią liczone są tylko ze sezon ligowy bez baraży
- Czy podczas baraży działa oferta sponsora +/- 1000 za osiągnięcie minimum sponsora w meczu ?
Nie
- Czy za awans/wygranie rundy IMKJ jest jakaś nagroda pieniężna?
Nie, nagrody są jedynie za finał

Personel:
- Jaki jest maksymalny poziom personelu?
Maksymalnie możemy rozbudować na 5 poziom.
- Czy jeżeli szkolenie fizjoterapeuty kończy się w niedziele o 19.51, a mecz jadę o 21 to po tym szkoleniu mogę zrobić odnowę i dostane te 15 plus to co na szkoleniu mu przybyło.
Tak odnowę możesz zrobić kiedykolwiek zechcesz, nawet podczas meczu, jest to element waszej, możliwej taktyki do wykorzystania.
- Jeżeli wypada iż fizjoterapeuta będzie na szkoleniu podczas meczu (liga, MPK,IMK,itd), a ja będę chciał zrobić odnowę wcześniej to będzie to możliwe, czy jest to zablokowane na czas jego wyjazdu.
Tak, spokojnie można robić, z tym że E dostaniesz za taki poziom fizjo na jakim się obecnie znajduje, a nie na jakie pojechał
- Czy jak się jest kontuzjowanym to żeby skrócić czas leczenia trzeba coś robić tzn płacić, zaznaczać itp czy z automatu kontuzja jest skracana o czas który oferuje nasz wyszkolony lekarz?
Lekarz leczy automatycznie
- Mam fizjoterapeutę na poziomie 3 ale tego dodatku odnowy biologicznej nie widzę
Normalnie odnowa biologiczna dodaje 15E i do tej wartości dodajesz wartość od fizjoterapeuty.
- Czy w siłowni 5% zmniejsza od całości aktualnego treningu czy tylko od tego co zostało do wytrenowania?
Od tego co pozostało
- "Ze względu na zbyt małą ilość czasu Twój wyjazd do tunera nie jest możliwy!" co to ma znaczyć
Zbyt mało czasu do zawodów aby zrobić tuning

Licytacja, loteria, PR:
- Jak to jest ze daje na licytacji sprzęgła 4999 a wygrywa ktoś co daje 4990 ?
Wygrywa ten kto da największą lecz niepowtarzającą się kwotę spośród osób które licytują
- Co można zrobić z nadwyżka energii podczas treningu który trwa 5 dni. Są jeszcze jakieś opcje oprócz TI?
Loteria, licytacja, montażownia, siłownia.
- Punkty sławy zdobywa się w każdej rundzie danego turnieju (np. IMKJ), czy tylko w finale? FAQ tego nie precyzuje.
W każdych zawodach
- Czy zdarzenia PR są losowane czy przypisane do danego poziomu punktów sławy
Losowane

Trening:
- Jest coś takiego, jak spadki skilli? Albo inny sposób wstrzymania rozwoju?
Jedynie zaprzestanie treningu wstrzymuje rozwój
- Czy siła i technika jazdy ma teraz wpływ tylko na silnik i energię?
Nie
- Czy będąc na treningu to podczas zawodów będę miał wykluczenia czy normalnie pojadę?
Pojedziesz normalnie ale czas treningu wydłuży się o czas trwania zawodów

Inne:
- Na jakiej zasadzie zostaną zlikwidowane multi?
Zawodnik wskazuje, które konto do kasacji czy np. zostaje starsze a późniejsze do wykasowania?

Pierwsze zostaje reszta do kasacji
- Jak długo się czeka na Vipa po wpłaceniu kasy ( przelew przez internet )
Do 24h ale często dużo szybciej
- Czy jak się nie będę logował przez 6 dni a nie będzie mnie 8-9 dni ...To moj nick zostanie z automatu skasowany ??
Wylecisz tylko z drużyny
- Jak się usuwa konto ?
Kont się nie usuwa, w przypadku nielogowania robią to Admini
- Jest gdzieś archiwum aktualności? Czy 10 ostatnich to wszystko, co można przeczytać?
Nie ma
- mam pytanko do wizualizacji! w faq jest napisane ze trwa 30sek i po niej bede oficjalne wyniki biegu! jezeli dobrze rozumiem to mamy 2,5min na przygotowanie sie do biegow?
macie normalnie 3 min. 3 min bieg + 30 sek wizualka= 3:30 wynik biegu. ale po 3 min leci już następny. Po prostu wyświetlanie jest opóźnione wyników, bo sędzia ogląda powtórki biegu. A w parku maszyn już normalnie szykują się do nast biegu.
nie moge w pomiedzialek (09.11.2015) zorganizowac zawodow indywidualnych! ktos moze wie jakie tego moga byc przyczyny?
Poniedziałek zawsze był dniem w którym nie ma żadnych zawodów.
Bo w poniedziałki nie można organizować TI.
dzieki! bie wiem jak to sie stalo ale ominela mnie ta informacja
Jak długo może trwać ta sama pogoda?
Na moim stadionie zamiast oświetlenia chyba zainstalowali wielkie prysznice,bo jeśli się nie mylę to już leje 5 lub 6ty dzień.Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie zrobić tor wodny i mecz w następną niedziel trzeba będzie "odpłynąć" na pontonachWink a w sklepie ich nie kupięWink
w zasadzie nie ma limitu na to Tongue
Czy moglby mtos wytlumaczyc o co chodzi z pogodą liniową? W faq napisane jest, że pogoda będzie podana w dniu zawodów.
Czyli tak naprawdę nic się nie zmienia, oprócz tego, że pogode poznamy w dniu zawodów?
Chodzi o to, że będziesz wiedział, że kolejna runda wypada Ci na torze np. normalnym i już będziesz kombinował jak tu odpuścić, bo przecież Ty siłowiec jesteś... a tymczasem... przez tydzień popada sobie deszczyk i okaże się, że jednak na grząskim pojedziesz. No i problem - odpuszczać czy nie? Tongue
No tak tak, zgadza się. Ale wydaje mi się, że wcześniej też tak było (?). Jeśli padał deszcz przez kilka dni to na tej grafice pogody przechodziło np na grząską.

Jedyna różnica jaką widzę to taka, że po lewej stronie nie jest napisane jaki jest tor i z faq wynika , że będzie to podane dopiero w dniu zawodów. Czyli ogólnie w skrócie: Od teraz ustawianie sprzętu trzeba zostawić na dzień meczowy, Trochę słabo, ponieważ nawet jak ktoś będzie obserwował tor gdzie cały czas pada, to i tak nie ma pewności czy się zmieni i dowie się dopiero w dniu meczu. Podobają mi się wszystkie ostatnie zmiany, ale ta akurat tak średnio.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości