Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POZA TOREM
Wątek ten przeznaczam na rozmowy z graczami których dobrze znamy, ale też i z tymi co są mniej znani wśród nas Smile
Pierwszym moim rozmówcą którego poprosiłem o ktrótki wywiad jest @liverpool - zawodnik TLT Petardy. Ekstraliga.

Witam Cię Livi
Witam Cię Tanki,mam nadzieje ze przyniosles z piwniczki to na co sie umawialismy,nie bedziemy przeciez rozmawiac na sucho bez degustacji Twojego slawnego kompotu
Znamy się już długo i wiesz że tego trunku u mnie nie brakuje.

Proszę powiedz naszym czytelnikom jak znalazłeś się w gronie graczy SpeedwayStar.org
Kiedys na forum pewnego zuzlowego menadzera ,ktos pisal ze powstaje jakis nowy ciekawy menadzer zuzlowy,zarejestrowalem sie,akurat zaczynal sie sezon testowy,a ze do tej pory mnie cieszy zabawa w SPS to zostalem i bawie sie dalej

Jak doszło do powstania druzyny TLT Petardy? Bo wczweśniejsza nazwa Twojego klubu brzmiała, jak dobrze pamietam, troche inaczej.
W polowie sezonu testowego doszedlem do zespolu kielona,na poczatku 1 sezonu wspolnie podjelismy decyzje o zmianie nazwy,z wczesniejszej nazwy Unia Tarnow na TLT od trzech utytulowanych miast zuzlowych z ktorych sie wywodza zalozycielezespolu/Tarnow,Leszno,Torun/no i dolozylismy Petardy/przez niektorych zartobliwie nazywane kapiszonami/no i wyszlo TLT Petardy

Livi, od blisko trzech sezonów jesteś w ,,czubie" najlepszych zawodników Eligi. Jak Ty to robisz?
Powaznie?nie zauwazylem,zreszta to sa tylko jakies tam statystyki,najwazniejsze jest dobro zespolu,zgrana ekipa i przedewszystkim liczy sie dobra zabawa.

Trwajacy sezon 3 juz nie jest tak łatwy jak poprzednie. Zanosi się na to, że nie obronicie złotego Pucharu Drużynowych Mistrzów Kraju. Co jest głównym powodem tego?
Hmm...,tak jak mowisz nie jest latwy,zreszta nigdy nie byl,poprostu z sezonu na sezon dochodza coraz mocniejsze zespoly i dlatego jest jak jest,kazdy chce byc najlepszy i kazdy stara sie wygrywac,liga sie wyrownala i trzeba sie ciezko napracowac zeby powalczyc o punkty w lidze.

Do Eligi awansują kolejne mocne drużyny, najprawdopodobniej bedą to KS Ciężka Szpryca i Smokersi Krzepice. Jak sądzisz, czy będziecie w stanie powalczyc jeszcze o tytuł Mistrza Kraju?
W tym sezonie juz szans na zloto nie ma,zreszta ile mozna ciagle wygrywac/taki zarcik/,a czy bedziemy w stanie powalczyc o zloto to zapewne zweryfikuje nowy sezon jak i wymagajacy rywale

Dlaczego przedstawiciele Petard nie odnoszą znaczących sukcesów indywidualnych? Czyżby taki wysoki poziom ligowy powodował, że już brak jest sił i chęci na indywidualne sukcesy?
Pewnie chcialoby sie wszystko zgarnac.Ale niestety ,trzeba sie na cos zdecydowac,albo walczysz w lidze o dobre lokaty,albo odpuszczasz lige i jedziesz indywidualne zawody,u nas liga jest priorytetem

Na koniec naszej rozmowy chcę abyś zdradził jakie cele przed tym sezonem postawili sobie zawodnicy TLT?
W lidze cel byl jeden,w kazdym meczu zdobyc tyle punktow ile sie uda i przy okazji w indywidualnych zawodach przejsc pare rund.

Livi bardzo dziekuję za udzielenie mi wywiadu i życzę dalszych sukcesów w karierze.
Dzieki Tanki ,z tego miejsca chcialbym pozdrowic Ciebie Tanki,kolegow z druzyny,oraz wszystkich Czytelników Smile

@Tanki
Redakcja SpeedwayStar.org
Na kolejny wywiad zgodził się zdobywca Złotego Pucharu Indywidualnych Mistrzostw Kraju Juniorów - @SantiagoDD. 1 liga, grupa 1, zawodnik Smokersów Krzepice.

Witaj Santi !!!
Witaj Tanki
Jak znalazłeś się w SpeedwayStar.org?
W SpeedwayStar.org znalazłem się poprzez baner reklamowy w Speedway-World. Na początku byłem sceptyczny do grania w SpS. Postanowiłem po paru godzinach namysłu od premiery że spróbuje i zobaczymy co się stanie. Okazało że wciągnęło bardzo.
Pierwszym Twoim klubem był Betard Sparta Wrocław, później APATOR TORUŃ. Jak trafiłeś do tego klubu?

Pierwszym klubem był na samym początku Betard Sparta Wrocław z tego względu że nie zdążyłem dołączyć na czas do Apatora bądź innego toruńskiego zespołu. Jednak odjechałem tam tylko 3 mecze i potem przeszedłem do Apatora ze względu na słabe wyniki. Poprosiłem o szansę kapitana Zająca. Pierwszy mecz z Miedzyniakiem nie wyszedł bo tylko 3 punkty chyba wtedy zdobyłem. Lecz obiecałem że kolejny mecz będzie lepszy i z ROW-em obecnie +++Death Rider+++. Pierwszy bieg był na zero, a potem od drugiego biegu zaczęła się świetna passa co skończyło się wprowadzeniem Apatora do ekstraligi

Santi co miało najwiekszy wpływ na to że zdecydowałeś się przenieść z APATORA do Smokersów Krzepice?
Smokersi to ekipa bardzo zgrana, znani mi ludzie i wogóle jeździć wśród takich morderców (śmiech) to jest coś. Dali mi nową motywację. Nie żałuje swej decyzji bo jest naprawdę fajnie i wiele uwag wymieniamy. Stałem się dzięki Nim napewno lepszy niż przedtem.
Jesteś świeżo upieczonym Mistrzem Juniorów. Powiedz jak wygladała Twoja droga do finału w eliminacjach IMKJ?
Moja droga wyglądała różnie raz łatwiej raz ciężej raz na prostej raz na wirażu jak to w żużlu półfinał mi najtrudniejszy chciałem go przejechać bez odnowy i się udało awansować do finału co potem się stało wszyscy widzieli.
Zdradzisz na jakich silnikach trzeba jeździć w finale, aby zdobyć ten cenny Puchar?
Tajemnica zawodowa(śmiech) a będąc poważnym to każdy musi pod siebie dobrać silniki nie każdemu pasowałoby to co mi pasuje.
Moich rozmówców zawsze pytam czy udało im się zrealizować cele, które założyli sobie przed sezonem. Jak to było u Ciebie?
Cele były dwa i być może jeszcze jeden. Pierwszy cel to oczywiście zdobycie IMKJ i to się udało. Drugi cel wygrać 1 ligę nie wydaje mi się by komuś to się udało dwa razy w różnych grupach także mam szansę tego dokonać i być może przy dobrych wynikach pojechać w złotym kasku. Ale nie chciałem być egoistyczny wobec kolegów to odpuściłem, mam GP (śmiech)
Z naszych prywatnych rozmów wiem, że w realnym życiu uległeś poważnemu wypadkowi. Jak teraz z Twoim zdrowiem?
Ze zdrowiem porządku, są postępy, idę do przodu, wrócę na tor.

Dziekuję za rozmowę Santi. Życze szybkiego powrotu do zdrowia i kolejnych sukcesów w SpS !!!
Ja również dziękuje i dziękuje za wywiad pozdrawiam

Redakcja SpeedwayStar.org @Tanki
Witam wszystkich czytelników !
Kolejną rozmowę udało mi się przeprowadzić z najlepszym graczem 3 ligi, grupa 1 - @Branc, zawodnikiem Old Stars, który aktualnie zajmuje 1 mc w klasyfikacji indywidualnej w swojej lidzeSmile

Część Branc!
Cześć Wszystkim
Nasi czytelnicy chcieliby dowiedzieć się jak znalazłeś się w SpeedwayStar.org?
O SpeedwayStar.org dowiedziałem się od mojego przyjaciela Sonica, który w tym sezonie doszedł do Old Stars, cieszymy się, że możemy wspólnie bawić się w SpeedwayStar
Od początku swojej kariery związałeś się z drużyną Old Stars. Co takiego jest w tym zespole że nie zmieniłeś jeszcze barw klubowych?
Od początku trafiłem do fajnej ekipy, która pomagała mi, udzielała cennych rad. Mogę się pochwalić, że wygrałem wewnętrzny konkurs na zmianę nazwy drużyny, i tak powstał Old Stars. Niestety lider i kapitan tej drużyny musiał odejść, ponieważ było to jego drugie konto, postanowiłem przejąć drużynę. Ze starej ekipy wszyscy odeszli ale udało mi się pozbierać świetnych ludzi, stworzyliśmy zgraną ekipę, wszyscy oczywiście zostają na kolejny sezon. Właśnie dzięki temu, że mam tak wspaniałych zawodników w drużynie nie potrzebuję zmiany barw klubowych, dobrze mi w Old Stars.
Ten sezon masz fenomenalny jesli chodzi o ligę. Co jest powodem Twojej wyśmienitej formy?
.Tak ten sezon jest znakomity w moim wykonaniu, cała drużyna jeździła wyśmienicie, Karlo, Sonic , Fadrian to podpory i liderzy tej drużyny, jest Bika dla którego to pierwszy, pełny sezon, a już był w finale SK i ma przed sobą finał BK, Jurek doszedł do nas niedawno, ale myślę, że przyszły sezon w jego wykonaniu będzie dużo lepszy. Recepta na dobrą jazdę jest prosta: dbanie o sprzęt, ciągłe doskonalenie skilla i oczywiście odpowiednie spasowanie sprzętu do warunków torowych. Wszystko to przyczyniło się do mojego wyniku w tym sezonie
W zawodach indywidualnych nie masz jeszcze sukcesów. Celowo odpuszczasz, czy po prostu nie masz szcześcia do tych imprez?
W tym roku odpuściłem IMK, w IMKJ chciałem dojść trochę dalej, ale nie udało mi się, może dlatego, że w tym sezonie mocno skupiłem się na lidze i tam przede wszystkim chciałem trzymać wysoki poziom, co mi się udało i jestem z tego bardzo zadowolony.
Co chciałbyś zmienić w grze?
Zmieniłbym nagrody za sukcesy w zawodach indywidualnych , tak aby zachęcić zawodników do jazdy w tych zawodach, żeby im się to opłacało i nie musieli wybierać między ligą a zawodami, bo jest czasami ciężko być dobrym w lidze i osiągnąć sukces w zawodach indywidualnych, chyba, że ktoś chce odpuścić ok - to już jego sprawa. Ja chciałbym móc jeździć tu i tu na wysokim poziomie.
Często zaglądasz na Forym SpS-a?
Na forum zaglądam prawie codziennie, może nie udzielam się na nim ale zawsze staram się czytać te najważniejsze tematy.
Udało Ci się zrealizować plany w tym sezonie?
Tak, jak najbardziej. Bardzo chciałem awansować z drużyną do 2 ligi, lecz nigdy bym nie pomyślał, że po 13 kolejkach będziemy mieli komplet punktów, a myślę, że ten ostatni mecz również pojedziemy na maksa i uda się wygrać na wyjeździe. Każdy mecz w tym sezonie nie należał do łatwych, chociaż nasze wyniki mogą wskazywać na coś innego  do każdego spotkania byliśmy gotowi na 100 %, z szacunkiem do rywala . Sezon na wielki plus dla mnie i wszystkich z zespołu
Czy masz już jakieś cele na nadchodzący sezon?
Celem minimum na następny sezon jest utrzymanie w 2 lidze, jak zawsze będziemy walczyć o jak najwyższą pozycję, jeśli uda się powalczyć o coś więcej to będzie nasz kolejny sukces, tor zweryfikuje nasze plany . Chciałbym osiągnąć więcej w zawodach indywidualnych, pokazać się z dobrej strony, czas pokaże czy będę miał możliwość udziału w większości czy też będę musiał zrezygnować z niektórych zawodów.
Bardzo dziekuję za rozmowę i życzę powodzenia w dalszej karierze Smile
Dziękuje za rozmowę, pozdrawiam wszystkich czytelników i całą moją drużynę

Redakcja SpS @Tanki
Pozazdrościłem Tankiemu świetnych wywiadów. Dziś wrzucam Rozmowę z Grzegorzem Niezgódką, przeprowadzoną po spadku ekipy Starych Drzewic z Ekstraligi. Polecam lekturkę z racji kilku newsów transferowych, które zdradził nam bohater wieczoru.

RadekN26:Witaj Grzegorzu. Ostatnie dni przyniosły Wam smutną wiadomość - spadacie z Ekstraligi. Jak oceniasz sezon, który właśnie się zakończył?

Grzegorz Niezgódka: Początek nie zwiastował nam takich problemów , coś w nas pękło od połowy sezonu , porażka goniła porażkę. Z takiego sezonu nie można być zadowolonym... Jednak uważam że wszystkiego trzeba doświadczyć, wyciągniemy z tego odpowiednie wnioski , i wrócimy mocniejsi.

Przed Wami zmagania na zapleczu Ekstraligi. Musicie się podnieść z kolan bo bolesnej klęsce. Przewidujesz zmiany w składzie Drzewic?

Szykują się spore zmiany , w ekipie zostaje nowy kapitan - Roko1970. Przed nim ciężkie zadanie - skompletowanie ekipy na kolejny sezon. Ja osobiście mile będę wspominać 3 sezony spędzone w Drzewcach, awans do Ekstraligi, brąz w najwyższej klasie rozgrywkowej , jako beniaminek, i na prawdę super zgrana ekipa, życzę mu powodzenia , ale wiem że da sobie świetnie radę.

Jakie są Twoje plany?

Wspólnie z pozostałą czwórką zaczynamy nowy etap. Zmieniamy klub na inny team również z Gorzowa. Przenosiny do klubu z 2 ligi mogą się na pierwszy rzut oka wydawać krokiem w tył , jednak moim zdaniem czasem trzeba zrobić jeden krok w tył , by potem zrobić dwa kroki w przód. 2 sezony spędzone w Ekstralidze dają nam spory bagaż doświadczenia , cel? awans do 1 ligi. MarcinGw to świetny rider , jak i pozostała część drużyny , zatem ambicje są spore, jestem dobrej myśli. Decyzja o zmianie klubu była jedna z najłatwiejszych decyzji jakie podjąłem.

Czyli łączycie siły z Gorzowską Stalą pod wodzą MarcinaGw? To będzie bardzo silna ekipa jak na 2 ligę!

Dokładnie tak. Moim zdaniem to że ta ekipa spadła z 1 ligi to nieporozumienie, z drugiej strony ciężko walczyć o coś więcej w 3-4 zawodników, gdy reszta nie wystawia sprzętu...

Uwierz mi, znam ich przykład doskonale. W takim razie z automatu stajecie się absolutnymi faworytami 2 ligi gr 2. Wróćmy Grzegorzu do Twojej osoby - powiedz, skąd u Ciebie pasja do speedwaya?

Mój ŚP. Ojciec był kiedyś szkółkowiczem Unii Leszno , wiele o tym opowiadał jednak z powodu problemów ze zdrowiem musiał zrezygnować , a na pierwszy mecz w 2004 roku zabrał mnie brat , który bardzo dobrze znał Krzysia Kasprzaka , i od tego momentu nie dawałem mu spokoju, wciąż pytałem kiedy mecz. Sam w 2009 roku chciałem pójść do szkółki , jednak spotkało mnie to samo co ojca , i pozostaje mi być czynnym kibicem. Mieszkam w małej wiosce Wojnowice obok Leszna , u nas praktycznie nie ma innego sportu, całe Leszno i okolice żyją tym sportem , Mocno kibicuje też mojemu przyjacielowi ze szkoły podstawowej Tobiaszowi Musielakowi, życzę mu samych sukcesów w sezonie 2016.

Niesamowita historia. A co Cię przyciągnęło do SpeedwayStar?

W internecie mało jest gier żużlowych , lub są ale mało dopracowane, projekt Arka to strzał w 10 i chwała mu za to.

Czyli planujesz dłuuugą i bogatą w sukcesy karierę ?

Każdy chciałby odnosić sukcesy , jednak nie każdemu to pisane , moje 2 sezony w Ekstaralidze były przeplatane dobrymi i złymi występami , chciałbym w końcu ustabilizować formę , jeśli zrobisz pierwszy komplet punktów w najwyższej klasie rozgrywkowej wiesz że idziesz w dobrym kierunku , tam poziom jest niezwykle wysoki , a każdy mecz to nowa nauka , trzeba z niej czerpać jak najwięcej. Jednak brązu nam nikt nie zabierze.

Gratuluję Tobie pasji do żużla i życzę wielu sukcesów na arenie SpeedwayStar. Dziękuję Ci za inspirujący wywiad i garść newsów.

Dzięki wielkie , pozdrowienia dla wszystkich sympatyków czarnego sportu , oraz mojej starej, nowej ekipy z Gorzowa.
Smokersi Krzepice  Cool

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości