Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liga 1. Grupa 1.
#1
POJEDYNEK NA SZCZYCIE DA SMOKERSÓW KRZEPICE

Równo w południe w lidze 1.1 doszło do spotkania na szczycie – Smokersi Krzepice gościli ekipę Filet z Mintaja. Do tej pory ani jedni ani drudzy nie znaleźli pogromcy a powszechnie mówi się, że drużyny te podzielą między sobą czoło tabeli. Lekkim faworytem meczu byli gospodarze a problemy logistyczne  fazzy91 bardzo skomplikowały i tak trudne zadanie „rybkom”.


Spotkanie otworzył bieg z udziałem w kasku czerwonym gutiego, kasku niebieskim SantiagoDD oraz Graudenz’a w kasku żółtym i Einsteina w białym. Po starcie na podwójne prowadzenie wyszli goście. Santiago najpierw po wewnętrznej potem po zewnętrznej skutecznie objechał rywali i uratował remis w inauguracyjnej gonitwie.
Chwilę później osamotniony Phoenix doskonale wystrzelił spod taśmy i nie oddał prowadzenia do końca. Maciey i Tomo nie mogli zbliżyć się  do zawodnika Mintaji. W ostatnim biegu pierwszej serii po raz kolejny goście wygrywali na pierwszych metrach. Doświadczony Faja zdołał jednak wyprzedzić frachę10 i  status remisowy został utrzymany.
Po równaniu toru gospodarze zdawali się być lepiej dopasowani do warunków panujących na grząskiej nawierzchni. Start znów padł łupem gości, dalej jednak zdawali się oni wyglądać jak dzieci we mgle, łatwo dając się objechać Macieyowi i Tomo. Gdy w piątym starciu Smokersi prowadzili po pierwszym łuku 4:2 wydawało się, że odskoczą rywalom i spokojnie dojadą spotkanie. Nic bardziej omylnego! Phoenix fantastycznie na początku drugiego okrążenia wyszedł przed Faję i dał kolegom znak do walki. Doskonale odpowiedzieli na to wezwanie fracha i eSPe. Co prawda ten drugi nie zdobył punktu ale ich agresywna jazda pokazała, jak bardzo chcą zmienić wynik spotkania. Po dwóch seriach wynik 20:16 dla Smokersów. Phoenix zwołał w przerwie zawodów zebranie w parku maszyn. Padło hasło zmiany zębatek. Jaki efekt?

W siódmej gonitwie Einstein i Graudenz swobodnie dowieźli do mety podwójne prowadzenie  i wyrównali wynik. Następnie bezkonkurencyjny kapitan Mintaja pokonał Santiago i gutiego. Trzecią turę zakończyło kolejne podwójne zwycięstwo przyjezdnych! Od startu do mety doskonale parowo jechali eSPe i fracha. Miejscowi kibice ucichli, ich ulubieńcy jeszcze przed chwilą prowadzili, teraz zdawali się być bezradni wobec szarżujących rywali…

Widząc, co się dzieje na torze  Faja zwołał swoich podopiecznych i wykorzystał swój geniusz na rzecz całego zespołu. Wszyscy zawodnicy Smokersów Krzepice dokonali wspólnych korekt  stawiając wszystko na jedną kartę.
Dziesiąte starcie po raz kolejny pokazało słabość gospodarzy pod taśmą. Graudenz szybko zyskał przewagę nad rywalami jednak środek toru kompletnie nie wyciągnął go na czoło stawki. Za to Faja i Santiago doskonale „płynęli” przez kolejne okrążenia powiększając przewagę nad osamotnionym Filetem. Bieg jedenasty tradycyjnie na starcie należał do zawodnika w białym lub żółtym kasku. Przemofan i Maciey spokojnie odzyskali prowadzenie i dowieźli drugie z rzędu 5:1! Phoenix po słabym wyjściu z pola spod płotu nie był w stanie nadrobić strat.  Dwunasta gonitwa to nokaut! Tomo popisał się rakietowym startem. Wolniej zaczął guti, jednak goście kompletnie się pogubili i żużlowiec w kasku czerwonym dołączył do swojego klubowego kolegi. Przed biegami nominowanymi 40:32 dla Smokersów. Niesamowite spotkanie! Niesamowite emocje! Trybuny ożyły a fani Filet z Mintaja przecierają oczy ze zdumienia niedowierzając, co się stało przed chwilą.

W pierwszym ustawionym biegu osamotniony eSPe mimo świetnego refleksu nie podołał przemofanowi i gutiemu. Dwa duże punkty padły łupem gospodarzy! Ależ odmiana Smokersów!
Na starcie czternastej odsłony świetnie spisał się Tomo. Zaspał Faja. Ale co za szarża!!! Kapitan gospodarzy niczym polska husaria przeforsował zacieki jakie postawili Einstein i Graudenz i dołączył do kolegi z drużyny. Filet z Mintaja nie istnieje! Piąte podwójne zwycięstwo z rzędu! Tu nieobecność fazzy już nie ma znaczenia! Nawet z nim goście nie byli by w stanie się podnieść!

Pora jeszcze ostudzić emocje. Pod taśmą zjawili się właśnie najlepsi w swoich ekipach tego dnia. W kasku czerwonym Santiago, w kasku niebieskim Maciej, między nimi w kasku białym fracha i przy wewnętrznej Phoenix. Taśma w górę i…. goście na podwójnym prowadzeniu! T sytuacja nie trwałą jednak długo. Najpierw przy samej kredzie świetnie na prowadzenie wyszedł Santiago, okrążenie później w tym samym miejscu tym samym manewrem popisał się Maciey. Ten bieg pokazał kunszt zawodników Smokersów Krzepice. Ostatecznie 55:35 wygrywają gospodarze w pełni zasłużenie, choć pierwsza część zawodów nie wskazywała na taki wynik.

Najlepszym wśród beniaminka 1. Ligi był Santiago, zdobywca 13 punktów. Po drugiej stronie najdzielniej walczył Phoenix, który zainkasował 11 oczek. Smokersi Krzepice zostają samotnymi liderami grupy a ekipie Filet z Mintaja pozostaje czekać na rewanż u siebie z nadzieją na nadrobienie strat i zdobycie punktu bonusowego. Wspaniały mecz!
#2
Wspaniały mecz! Super relacja! Brawo fazzy91! Big Grin
WYCIĘTA SZPRYCHA '14
Filet z Mintaja '01-'05, '10-'12 (Srebro MPK '02 '03 '10; Złoto MPK '05)
TEAM SPIRIT '06-'08 (3 miejsce w GPC '06 12 miejsce w cyklu Grand Prix '07)
Smokersi Krzepice/ŻKS WYCIĘTA SZPRYCHA '09
Tarnowskie Jaskółki '13
#3
Fajnie się czyta, jeśli jest się jednym z aktorów spektaklu. Dla takich spotkań dla mnie ta gra istnieje. Udało się wygrać, ale ciężki rewanż przed nami. Zapowiada się ciekawa walka o awans do upragnionej Eligi Wink Jeszcze raz dzięki za spotkanie Fileciki i czekam na rewanż w "Smażalni" Big Grin Big Grin
#4
Smile Rewelacja ! Zacnie się czyta. Punkciki dla ciebie !
Dzięki Smokersi za meczycho. Do zobaczenia w patelni Tongue hihi
Było tak blisko a jednak tak daleko.

BrawoFazzy91
#5
Super się czyta
Oby Ci nigdy nie zabrakło zapału
#6
Ogólnie jakbym miał się przyczepić do czegoś, to mógłbyś Radek dodawać do relacji meczowych zdobycze punktowe zawodników jak to w normalnych artykułach. Wtedy twoja relacja byłaby perfekcyjna Big Grin
#7
(02-12-2015, 17:50:47)Maciey napisał(a): Ogólnie jakbym miał się przyczepić do czegoś, to mógłbyś Radek dodawać do relacji meczowych zdobycze punktowe zawodników jak to w normalnych artykułach. Wtedy twoja relacja byłaby perfekcyjna Big Grin

Dzięki za uwagę będę dodawał punktację: )
#8
Bardzo fajny artykuł. Brawo Radek!
#9
Fajnie, że Ci się chce. Czekamy na więcej.
#10
https://www.facebook.com/speedwaystar.org/?fref=ts


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości