Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siłownia
(25-04-2018, 14:35:19)pj007 napisał(a): I czekam na zmiany, bo to mam nadizeję że dopiero część zmian. Na ten czas nie mam opcji by dogonić kogoś z góry bo nie mam do tego narzędzi Smile

Ja to myślałem że to Ciebie gonią a nie Ty. Zaczynam się zastanawiać czy my tu się w jakimś błędnym kole nie zamkneliśmy bo i tak każdy goni i będzie gonić a tylko jeden ucieka
Mnie gonią etam ja gonie czołówkę Smile

W krzyżykach jestem pod nr 6 czyi cienizna Big Grin
Klub:+++DEATH RIDERS+++
Arek, nie chce mi się naprawdę tego jeszcze raz rozpisywać, ale policzyłem ponownie...

1. Zakładam, że siłownie wchodzą kolejno TTNTTXX (T-weszła, N-nie weszła, X-weekend, to uśredniona skuteczność wariantu 80/20)
2. Do obliczeń wziąłem okres mniej więcej 3 tygodni, od poniedziałku 7 maja do czwartku 31 maja

- Zawodnik X trenuje skille 61 i 62 z siłownią 4% i OSZCZĘDZA ~104h

- Zawodnik Y trenuje skille 41, 42, 43 i 44 z siłownią 5% i OSZCZĘDZA ~81h
- Zawodnik Y trenuje to samo, ale po podniesieniu siłowni do 6% OSZCZĘDZA ~96h

- Zawodnik Z trenuje skille 51, 52 i 53 z siłownią 5% i OSZCZĘDZA.... ~113h
- Zawodnik Z trenuje to samo, ale po podniesieniu siłowni do 6% OSZCZĘDZA ~132h

Zauważ, że już obecne wartości zawodnikowi Z pozwalają OSZCZĘDZIĆ (czyli skrócić trening) WIĘCEJ niż zawodnikowi X. Owszem, zawodnik Y oszczędza mniej, ale podniesienie siłowni o 1% pozwoli mu już osiągnąć wartość zbliżoną od zawodnika X (a zawodnik Y już w naprawdę dużo więcej oszczędzi).

A wiesz jakie kardynalne błędy popełniasz w swoich obliczeniach?

1. Liczysz zbyt krótki okres i porównujesz wyłącznie korzystny fragment treningu wysokiego skilla z całym treningiem niskiego.
2. Porównujesz jakieś absurdalne wartości "ile godzin miał do odrobienia" pomijając zupełnie, że po tygodniu to przede wszystkim będzie miał już cały 1 skill odrobiony. Wartości, które Ty bierzesz do porównania są kompletnie niemiarodajne, a Ty na nich uparcie bazujesz i kupa Ci wychodzi...
3. Przyjmujesz absurdalne założenie, że im mniejszy skill tym więcej siłownia powinna dawać więcej. To by miało sens... gdyby KAŻDY skill trenowało się tak samo długo, ale przy założeniu, że trenujemy coraz dłużej i dłużej i dłużej, takie założenie jest idiotyczne. Próbujesz na siłę sprawić, by ktoś rejestrujący się dzisiaj dogonił czołówką za 3 miesiące??? Czy w swoim pędzie robienia dobrze młodym nie zapominasz o starych?

Niestety zdaję sobie sprawę, że po raz kolejny straciłem 3h liczenia i próby wytłumaczenia o co chodzi. Więcej mi się nie chce, mam ciekawsze rzeczy do roboty, ale myślę, że najlepszym pomysłem będzie siłownia przedłużająca trening starym graczom, może to wreszcie Cię zadowoli, bo dla mnie frajdy już w tym wszystkim coraz mniej.

PS
Gratuluje tym, którym się to wszystko chciało przeczytać i próbować zrozumieć.
Piszę poprawnie w języku polskim, bo szanuję swoich rozmówców.
Wolę poświęcić kilkanaście sekund na sprawdzenie tego co napisałem
niż kompromitować się publicznie i szerzyć w internecie błędy językowe.
@Kabat ja gratuluje Tobie, że Tobie się jeszcze chce tłumaczyć .... Smile
APATOR Toruń !!!
Panowie, szacun za te wszystkie wyliczenia!!!

Dla mnie na zmiana na stałą wartość godzinową skrócenia jest bez sensu. Wymaga mniej myślenia, liczenia i kombinowania! Teraz tylko klikać, klikać i klikać ... nuda!!!

Nie wiem skąd to tłumaczenie i akcja przeciwko nocnym markom. Jeżeli ktoś chce wstawać w nocy lub nie może spać to jego indywidualna sprawa, a tak równamy do tych którym się, nazwijmy to roboczo "mniej chce" Smile

Tak jak napisaliście, wystarczy zmienić wartości %, a siłownię pozostawić raz dziennie.
(28-04-2018, 09:18:48)wachu napisał(a): Nie wiem skąd to tłumaczenie i akcja przeciwko nocnym markom.
Sam należę do tej tajnej organizacji "Nocne Marki", tzn. klikam siłkę możliwie zaraz po północy, często nawet przed backup'em. Tongue Mimo to akurat tutaj zgadzam się, że należało to ukrócić, po to, by KAŻDY miał równe szanse - nie wszyscy mogą akurat o 00:00 klikać (czasem ze względu na wiek - nie okłamujmy się, grać mogą też uczniowie). Zmiana na siłownię "co 24h" daje równe szanse każdemu, a dodatkowo... nieco ZWIĘKSZA możliwość kombinowania, bo trzeba będzie dobrze planować treningi, żeby zawsze w jakiejś rozsądnej porze siłkę robić.

Na temat godzin vs procenty swoje napisałem, ale fajnie by było, gdyby Arek chociaż 1 zdaniem napisał czy zamierza coś z tym zrobić, czy jednak nie udało się go przekonać i zostaje tak jak zmienił, bo naprawdę przyłożyłem się do liczenia i trochę czuję się olany. Sad
Piszę poprawnie w języku polskim, bo szanuję swoich rozmówców.
Wolę poświęcić kilkanaście sekund na sprawdzenie tego co napisałem
niż kompromitować się publicznie i szerzyć w internecie błędy językowe.
@Kabat dowiesz się dopiero po majówce Tongue Szkoda, że te zmiany zniechęcają starszych stażem graczy, bo już wiem o kolejnych osobach, które chcą przejść na sportową emeryturę.
[Obrazek: 8889506634a6af2954c364.jpg]
Roberto, siłownia do emerytury ma się nijak, i nie oszukujmy się że to ze względu na to.

Kabat, nie olałem, tylko akurat miałem ostatnio mało czasu, a nie złapaliście tego o co mi chodziło. potrzebuję chwili by rozpisać to tobie i pozostałym nawet w miesięcznym wyliczeniu, byś nie mówił że biorę za krótki okres czasu Smile

W międzyczasie jednak ciekawa rozmowa wskazała mi chyba kierunek rozwiązania największego bólu gry i chciałbym to zawrzeć w jednym poście
(29-04-2018, 19:36:40)GM_Arek napisał(a): Kabat, nie olałem, tylko akurat miałem ostatnio mało czasu, a nie złapaliście tego o co mi chodziło. potrzebuję chwili by rozpisać to tobie i pozostałym nawet w miesięcznym wyliczeniu, byś nie mówił że biorę za krótki okres czasu Smile

Arek, prawda jest taka, że nie ma znaczenia, kto ma rację i w którym przypadku szybciej się goni. Z obecnymi zmianami gra jest nudna na maksa. Przed chwilą zastanawiając się jak powinienem skrócić trening, żeby wszystko było optymalne, uświadomiłem sobie, że to nie ma żadnego znaczenia. Ważne, żeby skrócić tak, żeby energii było 100 na najbliższe zawody. Godzinę można olać, liczy się tylko dzień zakończenia treningu. Nie ma znaczenia czy pójdę na siłkę w ostatnich 10h treningu, czy zaraz po rozpoczęciu nowego. Nuuuuuuda. Nawet ze skróceniami nie trzeba czekać do końcówki treningu. No masakra, co zrobiliście z kwintesencją tej gry. Wydaje mi się, że można spokojnie pogodzić te dwie rzeczy, czyli szybsze gonienie i nie sprawianie, że gra jest nudna.
Ale ważne, że będziesz się upierać, że przy Twoim pomyśle w ciągu miesiąca nadgoni się kilka godzin do kogoś wyżej i nie ważne, że dla tych nic nieznaczących kilku godzin gra jest nudna jak flaki (poza samymi meczami).

(21-04-2018, 20:19:12)GM_Arek napisał(a): zgadza się, w piątek klik o 21 oznacza klik w poniedziałek o 21.
Skąd masz Arek takie info? Big Grin
(29-04-2018, 19:36:40)GM_Arek napisał(a): Roberto, siłownia do emerytury ma się nijak, i nie oszukujmy się że to ze względu na to.
Ja nie napisałem, że ze względu na siłownię, tylko że ze względu na zmiany.
[Obrazek: 8889506634a6af2954c364.jpg]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości