Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe Turnieje (GM_Arek)
Star 
Coraz głośniej słychać głosy graczy którzy zarejestrowali się w późniejszych sezonach i skończyli juz wiek juniora, że po 1-szych tygodniach danego sezonu zostaje im już tylko liga. W związku z tym mam propozycję nowych zwodów, które oprócz ww graczy, obejmie także pozostałych (prawie wszystkich).

Zawody miałyby się odbywać w dni rozgrywania IMK i GPC, począwszy od drugich rund tychże rozgrywek.
Na czym miałyby polegać?

Omówię na przykładzie IMK, ale sytuacja byłaby taka sama dla GPC.

Statystycznie po 1 rundzie z IMK powinni odpaść zawodnicy z rankingu 513-1024 i to do nich kierowane są zawody, które obywałyby się równolegle do 2 rundy np IMK.

1.zawodnicy z rankingu 513-1024 byliby rozdzielani (w kolejności rankingu) wg rankingu po 16 na turniej (nazwijmy go: "o złoty łan"). Jednakże jechaliby w nim udział jedynie zawodnicy którzy odpadli w 1-szej rundzie IMK (bez konieczności wystawiania sprzętu i kar za to). resztę stawki w każdej "16" uzupełniałyby BOTy (zamiast zawodników którzy nadal są w IMK).

2. w drugiej edycji, równoległej do 3 rundy IMK, (nazwijmy ją "o złote kalesony") zawody obejmowałyby zawodników z rankingu "513-1023" + "257-512", gdyż wg rankingu to oni powinni odpaść z IMK. Losowanie i rozstawienie wg takich samych zasad jak w rundzie poprzedniej. Losowanie obejmie jedynie zawodników którzy już odpadli z IMK, a miejsca tych którzy nadal jadą w IMK w każdej "16" zajmą BOTy.

3. runda, równoległa do 4 rundy IMK, to zawodnicy z rankingiem "513-1023" + "257-512" + "129-256" i takie same zasady jak poprzednio.

Każda z "rund" mogłaby się jakoś nazywać (jakaś gradacja wg ważności) a gracze za zwycięstwo w swojej "16" dostawaliby do swojej gablotki jakieś grafiki oznaczającę wygranie np "złotych kalesonów".

Turnieje odbywałyby się równolegle z IMK aż do półFinału IMK, tak więc top 16 gry nie brałby udziału w żadnej rundzie (no ale oni "ustawowo" jadą o Finał IMK, a jeśli chcą odpaść wcześniej, to uznaję że dodatkowe zawody nie są im potrzebne).

Kwestią pozostaje system nagród. Może to być symboliczne $, jakiś sprzęt ze sklepu, czy też godziny skróceń (w tym wypadku jednak mogłoby to być maksymalnie 1/3 możliwych do zdobycia godzin za osiągnięcie danej rundy IMK, by nie opłacało się specjalnie z tego IMK odpadać).

Zasady rozgrywania zawodów równoległych do GPC podlegałyby takim samym regulacjom.

Edit:
150 za punkt, 1h skróceń za każdy punkt + okolicznościowe "pucharki"

w ten oto sposób odpadający:
- w pierwszej rundzie IMK/GPC zawodnicy z miejsc rank. 513-1024 maksymalnie mogą zdobyć: 5 rund x 15 pkt = 75 godzin (podczas gdy za przejście jednej rundy "ekstra" w IMK czy GPC mają 132/222h)
- w drugiej rundzie IMK/GPC zawodnicy z miejsc rank. 257-512 maksymalnie mogą zdobyć: 4 rundy x 15 pkt = 60 godzin (podczas gdy za przejście jednej rundy "ekstra" w IMK czy GPC mają 84/126h)
- w trzeciej rundzie IMK/GPC zawodnicy z miejsc rank. 129-256 maksymalnie mogą zdobyć: 3 rundy x 15 pkt = 45 godzin (podczas gdy za przejście jednej rundy "ekstra" w IMK czy GPC mają 60/78h)
- w czwartej rundzie IMK/GPC zawodnicy z miejsc rank. 65-128 maksymalnie mogą zdobyć: 2 rundy x 15 pkt = 30 godzin (podczas gdy za przejście jednej rundy "ekstra" w IMK czy GPC mają 48/54h)
- w piątej rundzie IMK/GPC zawodnicy z miejsc rank. 33-64 maksymalnie mogą zdobyć: 1 runda x 15 pkt = 15 godzin (podczas gdy za przejście jednej rundy "ekstra" w IMK czy GPC mają 42h)

czy gra warta byłaby uwagi?
A co z zawodnikami, którzy awansowali dalej mimo iż są w tej grupie, która "miała odpaść" ?
Tu tekstu już nie ma, możesz w spokoju zjechać niżej.
Czy ja dobrze rozumiem, że zawodnicy którzy "mieli odpaść" w 1 rundzie IMK pojadą sobie jakiś bardziej czy mniej śmieszny turniej w terminie 2 rundy IMK, a później... przez resztę sezonu to samo co obecnie - nuda, nuda, nuda? No to kiepski pomysł raczej...
Piszę poprawnie w języku polskim, bo szanuję swoich rozmówców.
Wolę poświęcić kilkanaście sekund na sprawdzenie tego co napisałem
niż kompromitować się publicznie i szerzyć w internecie błędy językowe.
(bez konieczności wystawiania sprzętu i kar za to) - tzn jak? wszyscy na takim samym sprzęcie?

@Kabat w każdym terminie IMK będzie turniej dla tych co odpadli - tak ja to rozumiem

@rafalski tacy jadą dalej w IMK, więc nie jadą o złote reformy

chyba jednak źle zrozumiałem, skoro stawka ma być uzupełniana botami Big Grin

Pomysł ciekawy, do dopracowania Smile
@Amund sprzęt wystawiasz swój... Nie będzie kar tylko jak nie wystawisz...
APATOR Toruń !!!
(12-07-2017, 13:42:34)Kwas napisał(a): @Amund sprzęt wystawiasz swój... Nie będzie kar tylko jak nie wystawisz...

to średni interes będzie, bo jedne zawody to zużycie sprzętu za jakieś 2000$
(12-07-2017, 13:14:28)rafalski napisał(a): A co z zawodnikami, którzy awansowali dalej mimo iż są w tej grupie, która "miała odpaść" ?
ci którzy awansowali dalej w IMK, to tak jak napisałem, za nich będą jechac BOTY w danej "16"
(12-07-2017, 13:25:50)Kabat napisał(a): Czy ja dobrze rozumiem, że zawodnicy którzy "mieli odpaść" w 1 rundzie IMK pojadą sobie jakiś bardziej czy mniej śmieszny turniej w terminie 2 rundy IMK, a później... przez resztę sezonu to samo co obecnie - nuda, nuda, nuda? No to kiepski pomysł raczej...
nie złapałeś.
nie ci którzy mieli odpaść, a faktycznie dopadli, ale jeszcze łapią się w ranku do tego turnieju.

a później... a później będzie losowanie 3 rundy IMK i równolegle do tego kolejny turniej dla opisanych zawodników
(12-07-2017, 13:32:36)Amund napisał(a): (bez konieczności wystawiania sprzętu i kar za to) - tzn jak? wszyscy na takim samym sprzęcie?

@Kabat w każdym terminie IMK będzie turniej dla tych co odpadli - tak ja to rozumiem

@rafalski tacy jadą dalej w IMK, więc nie jadą o złote reformy

chyba jednak źle zrozumiałem, skoro stawka ma być uzupełniana botami Big Grin

Pomysł ciekawy, do dopracowania Smile
nie na takim samym sprzęcie, ale jesli nie chcesz jechać to nie jedziesz - jak w minigedd np

zgadza się. w kazdym terminie IMK będzie turniej dla 512 zawodników, potem 512 + 1/2 pozostałej 512, itd

dobrze zrozumiałeś, ale jesli ktoś zostanie rozlosowany wg rankingu do takiego tura, a nadal będzie jechał w IMK to za niego wstawiony zostanie BOT
(12-07-2017, 13:42:34)Kwas napisał(a): @Amund sprzęt wystawiasz swój... Nie będzie kar tylko jak nie wystawisz...
dokładnie

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości