Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reorganizacja systemu IMK oraz GPC
Dzięki za sprostowanie kwestii tygodniówek, zapomniałem że tygodniówki teraz też zależą od ligi.

Wracając do tematu. Proponowane przeze mnie rozwiązanie i tak jest tylko czasowe. Za 2-3 sezony między takimi jak ja a nowymi będzie też przepaść. Docelowo będzie chyba potrzebne więcej "poziomów rozstawień" lub ograniczenie IMK i GPC dla np. 512 najlepszych zawodników. A dla słabszych inne turnieje
dodam tylko od siebie, że ze wzgl na pracę inż kuby, nie ma szans by to weszło w najbliższym sezonie. Kończymy projekty które zaczęliśmy, a kolejne dopiero w nowym sezonie. jednakże tematu nie zamykam, ale w kolejnym sezonie proszę o podbicie. tylko nie w okolicach 12 kolejki Tongue
Chciałem odświeżyć temat tak jak prosił Arek, ale jak widzę nowe rozdanie IMK i GPC już spowodowało burzę na forum Wink

Mimo wszystko odświeżam, odsyłam do pierwszego posta gdzie wszystko szczegółowo opisuje.Zapraszam do dyskusji, chętnie poznam zdanie GM-ów.
No i o coś takiego mi chodziło jakieś szanse dla tych słabszych już by były Wink ale nie od razu trzeba walić piorunami niż merytoryczna dyskusja Wink
powiem wam od razu na starcie, że jak Kuba to przeczyta to się załamie.
Coś w tym stylu też proponowałem,
http://www.speedwaystar.org/mybb/showthr...1#pid44541

wklejam do dyskusji Smile

Proponuję, żeby część zawodników (np. 1 – 128 wg stanu na początek sezonu) była „rozstawiona” i nie brała udziału w początkowych fazach IMK i GPC. Zawodnicy 129-328928 + ewentualnie boty rywalizują w turniejach tak jak dotychczas i dopiero od IMK 256 i GPC 256 dołączają pozostali – czyli połowa w takiej rundzie jedzie z awansu, a druga połowa dopiero zaczyna)

W ten sposób najlepsi zawodnicy nie szwendają się po początkowych fazach, ale też nie nabijają PSów i darmowych $$$, ani też nie zabierają $$$ słabszym graczom.
przeczytaj amund w takim razie w innym wątku dlaczego taka formuła jest be
O to chodzi:
(24-01-2017, 14:42:18)GM_Arek napisał(a): to może inaczej bange żeby nie było że cie gasimy.

rozstawiamy np najlepszych 128. wtedy następuje połączenie z pozostałymi, którzy awansowali i robimy losowanie. I znowu zaczyna się narzekanie, że tamten dostał 10 z top i odpadnie, a ten dostał tylko 4 i pewnie awansuje dalej. to raz.
dwa robisz przysługę lepszym, nie dając im szansy na defekty, kontuzje i np zapomnienie o wystawieniu sprzętu.

Poza tym nawet w rozstawieniu wśród słabszej grupy będą ci lepsi i ci gorsi i to samo narzekanie "dlaczego ten trafił tam, a ja tu".

i jeszcze jedno: gdzie jest granica lepsi vs słabsi? kto o tym ma zadecydować? powiesz: top 128. a więc ktoś ze 129 miejsca zapyta dlaczego też nie jest w topie, bo top może być np 200 itd.

Jakoś te argumenty do mnie nie trafiają. Równie dobrze ktoś może narzekać, że motor kosztuje 10.000, bo ma 9.990. Rozstawiacie 128 lub 256 i koniec, bo tak Wink

Myślałem też nad systemem, że w każdej rundzie połowa jedzie z awansu, a połowa z rozstawienia, ale byłoby to skomplikowane i mało czytelne ze względu na zmiany w rankingu.
Dla mnie jest dobrze jak jest niech wszyscy zaczynają od 1 rundy . Tylko jedynie co trzeba zrobić to uporządkować sprawy z botami . Bo to boli ze w jednej grupie 16 zawodników jest 8 botów lub 7 ( pewny awans zero walki ) a w innej 0 lub 1 ( walka na całego ) . Tak z ciekawości przeliczyłem ile w 1/64 GPC jedzie botów i wyszło mi 267 to dość sporo . I gdyby być sprawiedliwym i podzielić mniej więcej na równo to daje 4 boty na jedna grupę 16 zawodników , wyjątkiem było by 11 grup gdzie było by 5 botów.
I tutaj trudno się nie zgodzić - losowanie losowaniem, ale faktycznie kwestia BOT'ów powinna być rozwiązana inaczej, tak by zostały w miarę równo rozrzucone po eliminacjach.
Lepiej przez całe życie nic nie mówić i uchodzić za idiotę,
niż raz się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości