SpeedwayStar.org Oficjalne Forum Gry
Historia Pewnej Drużyny 3 liga - Wersja do druku

+- SpeedwayStar.org Oficjalne Forum Gry (https://www.speedwaystar.org/mybb)
+-- Dział: Kącik prasowy (https://www.speedwaystar.org/mybb/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Dział: 3 Liga / 4 Liga (https://www.speedwaystar.org/mybb/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Wątek: Historia Pewnej Drużyny 3 liga (/showthread.php?tid=4578)

Historia Pewnej Drużyny 3 liga - Magnus - 16-11-2018

Historia pewnej drużyny
Wracamy do cyklu, w którym przedstawiłem Wam już historię Coventry Bees. Teraz przed Nami drużyna z 3 ligi, która ma niezwykle bogatą historię ale niestety stan obecny drużyny nie daję nadziei na lepsze jutro. Panie i Panowie przed Wami Portos Amgios Adios Zielona Góra.

Sezon 1
Sama historia tego klubu jest niezwykła gdyż Jej historyczny kapitan już nie bawi swoich fanów jazdą. Nazywał się Fifman. Debiut ligowy tego to potyczka z zespołem No Name i wygrana 51-39. Mecz rozegrano w 22.03.2015 i …nic więcej o tym meczu nie wiem. Ale pojawia się pewna nieścisłość którą  mam nadzieję wyjaśnić. Zawodnicy do drużyny zaczęli przychodzić w ...kwietniu. Warte odnotowania jest skład jaki zakończył rozgrywki w 4 lidze gr.2.
Fifman kapitan zespołu
Mihodator
Ciesiel
luking
wujas23
dartanianian
Ten skład zakończył sezon na pierwszym miejscu i awansował do 3 ligi. Mniej szczęścia mieli zawodnicy PAA w rozgrywkach MPK oraz indywidualnych. Zielonogórzanie w MPK odpadli w 3 rundzie. W Brązowym Kasku Mihodator nie poszalał i zajął 16 miejsce w Brązowym Kasku.  
Z ciekawostek w lidze tej jeździły ekipy: Konfederacja Tarnów, Burning Lions
Sezon 2
Portos przebojem przeszedł rozgrywki 3 ligi które wygrał i zameldował się w 2 lidze. W klubie nastąpiły drobne zmiany kadrowe. Pierwszy mecz wygrana 70-20 na wyjeździe, ale znów jest trudno ustalić co to był za zespół. Z ekipą pożegnali się dartanianian i wujas23. Do drużyny doszedł zawodnik ale sami zainteresowani nie potrafią do dziś podać kim był ten zawodnik. W MPK znów zielonogórzanie zakończyli udział na 3 rundzie. W rozgrywkach indywidualnych bardzo udanie pojechał Ciesiel który dostał się do finału krajowego. Gdzie mimo nie najlepszego startu zakończył zawody na 15 miejscu.  
Sezon 3
2 liga i szalony sezon PAA. Niestety zawodnicy nie poszli za ciosem i tym razem nie wywalczyli awansu wyżej …choć do baraży zabrakło jednego punktu!! Początek sezonu to pojedynek z Galactic Speedway Team i wygrana 58-32. Kadrowo w drużynie nastąpiło wiele zmian. Z historycznego składu został trzon a do drużyny dołączył Maniak. PAA znów swój udział w MPK zakończył na 3 rundzie.  Indywidualnie to udany sezon dla Fifmana, który zajął 14 miejsce w Złotym kasku. Po koniec sezonu z drużyny odszedł Maniak i luking. Chwilę później …Maniak wraca i zostaje w drużynie do dziś
Sezon 4
Problemy kadrowe a dokładniej z Wujas23 to przebieg sezonu 4. W lidze PAA dopięło swego i zameldowało się w 1 lidze. Druga liga gr.1 wygrana z 5 punktami przewagi nad resztą stawki.  PAA w lidze doznali jednej porażki z Parówy Rybnik 45-44. Niestety zawodnicy z Zielonej Góry tym razem indywidualnie ten sezon mieli bardzo nieudany. Nawet MPK nie udało się awansować do drugiej rundy!
Sezon 5
Wujas23 definitywnie zakończył karierę a drużynie z Zielonej Góry nie udało się utrzymać w 1 lidze. Debiut PAA to mecz z Ogry Zielona Góra i dotkliwa porażka 64-25. PAA wygrała dwukrotnie z KS Champion 75-15 i 52-35.  Do drużyny powrócił luking. W MPK Portos znów nie powalczył i odpadł już w 1 rundzie. Również porażką zakończyły się rozgrywki indywidualne PAA. Tak więc w drużynie nastąpił lekki kryzys  i spadek do 2 ligi do grupy 3.
Sezon 6
To sezon dalszych zmian kadrowych i kryzysu drużyny. W lidze PAA spisywał się słabo i zajął dopiero 5 miejsce, które zmusiło zielonogórzan do rozegrania historycznych baraży o pozostanie w tej lidze. Mecze z Wodą po Ogórkach pokazały że może kryzys został zakończony. Wygrane 61-29 i 53-33 to jedyna radość z tego sezonu. Znów PAA w MPK nie poszalał a i indywidualne rozgrywki dla zielonogórzan były totalną porażką.
Sezon 7
Problemy personalne i zmiany kapitanów w drużynie to sezon w 7 w skrócie. W lidze znów słaby sezon i utrzymanie na 6 pozycji co zmusiło do rozegrania baraży. Niestety klapa i spadek do 3 ligi po porażkach z drużyną Woda po Ogórkach.  Był to pierwszy kontakt  mój z tą drużyną. W zielonej Górze zdobyłem 3 punkty i wygrana Coventry 47-43. Rewanż to wygrana Bees 55-34 i moja zdobycz punktowa 5. Wspominając ten mecz napisałem „Festiwal defektów”. W MPK drużyna odpadła w 2 rundzie i znów kalpa w rozgrywkach indywidualnych.
Sezon 8
Kibice PAA po sezonie byli niezwykle zadowoleni!! Drużyna wygrywa 3 ligę grupę 4 zdecydowanie z 35 punktami. Również rewelacyjnie w zawodach indywidualnych sobie radził Mihodator który zakończył rozgrywki aż na Grand Prix Challenge!! W MPK powoli staje się tradycją że drużyna odpada już w 1 rundzie. Awans do 2 ligi i grupy 1 miał być przełomowy dla ekipy z winnego Grodu.
Sezon 9
Mimo nieudanego sezonu ligowego i kolejny spadek do 3 ligi oraz po raz kolejny klęska w MPK to niezwykle udany sezon indywidualnie dla Mihadatora. Zawodnik w finale światowym zajmuje co prawda 14 miejsce dla 2 ligowca to ogromny sukces.  Również dobrze w ZK pojechał Fiffman który mimo 14 pozycji należy uznać za występ przyzwoity. Drużyna wydawało się poukładała  swoje sprawy kadrowe i tylko czekać na powrót choćby na 2 ligowe tory.
Sezon 10
Sezon dramat. Drużyna całkowicie upada. Odchodzą filary drużyny . Do ekipy z Zielonej Góry dochodzą niezwykle przypadkowi ludzie. Mimo to drużyna kończy sezon na 6 miejscu w 3 lidze. W MPK już nie ma szans na lepsze występy oraz indywidualnie nie ma już sukcesów z lat poprzednich. Spadek do 4 ligi staje się faktem niestety.
Sezon 11
Problemy kadrowe stają się powoli specjalizacją tego zespołu. Z drużyny odchodzi jeden z założycieli czyli Ciesiel. Nie ma już w drużynie liderów ale po raz kolejny drużynie udaje się zając 2 miejsce i uzyskać awans do 3 ligi. MPK to pierwsza runda. W rozgrywkach indywidualnych nawet nie ma co wspominać.
Sezon 12
Liga to na razie strefa spadkowa już bez szans na utrzymanie. W ekipie po wielu zmianach kadrowych zostaje sam Maniak. W MPK drużyna odpada w 2 rundzie.  Czy to już koniec drużyny?? Sam jako kapitan drużyny proponuje Mu starty w mojej drużynie. Maniak odpisuje „cześć. idę sam. założyłem ja z kumplami i przy PAA zostanę. Dziękuje”

Podziwiam Maniaka za postawę, wiem że jest dzielnym kapitanem. Życzę Mu powrotu do choćby 2 ligi w przyszłych sezonach.  Jaki los czeka Portos Amigos Adios Zielona Góra zobaczymy?? Ratujmy ten klub bo naprawdę w Speedway Star jest już niewiele takich klubów z taką historią!!

RE: Historia Pewnej Drużyny 3 liga - Adamsky73 - 16-11-2018

@Magnus - no to jest robota - "pińset" redaktorów tu pisze , a o historii wszyscy zapomnieliśmy. Dla mnie juniora to ekstra sprawa.
Dzięki i pozdro Smile

RE: Historia Pewnej Drużyny 3 liga - johny1981 - 16-11-2018

Chciałbys to wrzucic na Sps Newsa?

RE: Historia Pewnej Drużyny 3 liga - Magnus - 16-11-2018

z poprawkami ortograficznymi tak. Wskocz na pw pogadamy