SpeedwayStar.org Oficjalne Forum Gry

Pełna wersja: Odwrócenie kalendarza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Proponuje zmodyfikować kalendarz rozgrywek ligowych. W chwili obecnej kalendarz wygląda tak jak w prawdziwym żużlu, czyli 1 kolejkę oraz 14 kolejkę jedziemy z drużyną X, 2 oraz 13 z drużyną Y itd.

Najbardziej chciałbym skupić się na kolejce 7 oraz 8. Wtedy w bardzo któtkim czasie jedziemy dwumecz z tą samą drużyną. Biorąc pod uwagę specyfikę gry i obecny silnik, ciężko zaskoczyć rywala w ciągu jednego tygodnia. A jeżeli trafimy na tę samą pogodę to w zasadzie scenariusz może być tylko jeden , i to dwa razy.
Analogicznie ma się sytuacja do kolejki 6 i 9 , gdzie 3 tygodnie to również za mało czasu na jakieś korekty.

Najgorszą sytuacją będzie gdy w 7 i 8 kolejce spotkają się drużyny walczące o 1 miejsce w lidze, lub poprostu najwięksi rywale o walkę o jakąś pozycję w tabeli.

Moja propozycja polega na ułożeniu kalendarza tak, żeby pomiędzy rewanżem z każdą drużyną było 7 tyg przerwy.

Dzięki temu każda drużyna ma dokładnie taką samą ilość tygodni na ewentualne korekty w treningu oraz przygotowanie taktyki. Oczywiście nie będzie to wielka rewolucja, ale jeśli w 1 meczu przegraliśmy o 6 oczek w chmurze, to przy odpowiednim treningu i tej samej pogodzie w rewanżu, wynik może być odwrotny.

Czyli

1-7 kolejka

A następnie runda rewanżowa w takiej samej kolejności.

Dzięki temu jedziemy:
w 1 kolejce z drużyną X, a następnie rewanż w 8 kolejce
w 5 kolejce z drużyną Y, a następnie rewanż w 12 kolejce itd

pzdr
Osobiście propozycję popieram. Wiem czym taki układ jest spowodowany w prawdziwym żużlu (ale argument i tak jest dość słaby), natomiast tutaj kompletnie nie ma to przełożenia i uważam, że znacznie ciekawiej by było faktycznie jechać jeszcze raz w kolejności 1-7 z odwróconymi gospodarzami. Ja jestem na tak.
W sumie to do mnie też przemawia, ale aż się boję pomyśleć co przy okazji wprowadzenia zmian w kalendarzu może się jeszcze spieprzyć...?
dla tych co mają krótkie treningi to może mieć znaczenie ale dla trzytygodniowych treningów bez znaczenia
również uważam że propozycja do rozważenia/zrobienia. porozmawiam z Kubą