Ankieta: Jakie masz zdanie na temat tej propozycji
Ankieta jest zamknięta.
Podoba mi się, jestem za.
66.67%
18 66.67%
Coś bym w niej zmienił
18.52%
5 18.52%
Nie podoba mi się.
11.11%
3 11.11%
Nie mam zdania.
3.70%
1 3.70%
Razem 27 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toromistrz
Propozycja zakłada wprowadzenie nowej osoby funkcyjnej w postaci toromistrza.
Założenia:
1. Wypychanie nadmiaru gotówki z gry
2. X% wypływu gospodarza na warunki na domowym torze.

Tworzymy tzw. "Kasę klubową", do której każdy z zawodników może wpłacić max raz na tydzień, kwotę w wysokości 1000$. Ograniczenie wysokości wpłaty na pojedynczego zawodnika ma na celu zapobieganie sponsorowaniu całego przedsięwzięcia przez jednego zawodnika z grubym portfelem.
Do momentu uzupełnienia przez wszystkich zawodników kasy klubowej, pozostali, którzy wpłacili już kasę nie maja możliwości w kolejnych tygodniach wpłacać dalszych środków. To kolejna blokada przed przekrętami.
Po wpłacie przez wszystkich zawodników założonej kwoty (co daje nam 6000$), kapitan ma możliwość 1 raz w tygodniu w terminie od Poniedziałku do Piątku wynająć toromistrza, który swoimi pracami zmienia diagram pogodowy o jeden przedział zgodnie z wybraną opcją przez kapitana.
Propozycja ma na celu przekazanie w ręce gospodarzy jakiegokolwiek wpływu na swój tor, jednak nie daje żadnej gwarancji gospodarzowi, że utrzyma swoją nawierzchnię, gdyż ostatnia zmiana pogodowa z piątku na sobotę może warunki w ostatniej chwili ponownie zmienić.

Zapraszam do dyskusji
Nie napisałeś ile ten toromistrz by kasował. Zakładam, że całe 6k by poszło na tą przyjemność? Tongue
Piszę poprawnie w języku polskim, bo szanuję swoich rozmówców.
Wolę poświęcić kilkanaście sekund na sprawdzenie tego co napisałem
niż kompromitować się publicznie i szerzyć w internecie błędy językowe.
No faktycznie umknęło mi dopisanie tego, że pobiera wynagrodzenie 6000$ za dzień Big Grin
6000 - jeden pasek w lewo lub w prawo
12000 - dwa paski w lewo lub w prawo
18000 - wybór nawierzchni i pogody
24000 - jw + 1 do każdego skilla
30000 - jw + 2 do każdego skilla
36000 - jw + 3 do każdego skilla
Nie Baju, co za dużo to nie zdrowo, tutaj nie chodzi, żeby za kasę móc sobie kupić handi na najważniejszy mecz sezonu, tu chodzi o to by była minimalna ale choć jakakolwiek możliwość ingerencji we własny tor.
Pitolisz baju, a to poważna propozycja. My w tym sezonie na własnym torze chyba 4 razy mieliśmy zmianę pogody - można cholery dostać. A teraz wyobraź sobie sytuację - w piątek pasek jest 1 pole przed zmianą. Idziemy w koszty i zatrudniamy toromistrza, który zgodnie z naszą wolą zrobi tor i przesunie pasek 1 pole do środka. Nawet zła pogoda w sobotę nam planów nie popsuje. Ale może być też tak - w piątek pasek jest już na 2 polu zmiany. I teraz dylemat co robić - brać toromistrza i liczyć na poprawę pogody, co da nam nawierzchnię domową, czy olać toromistrza? A może weźmiemy go, zabulimy, a pogoda i tak szyki pomiesza, a kasa w, nomen omen, błoto pójdzie? Dla mnie to naprawdę fajny pomysł.
Arek wejdzie i napisze że nie po to było to tworzone by za kasę sobie zmieniać Tongue info 100%
nie wnikając już głębiej, od razu dodam, że modyfikacja poszłaby we wpłaty- zależne dla każdego grajka od wysokości posiadanego PS i dosyć dużo by kosztowała. info 100% Tongue
Równa wysokość wpłat 'uwalałaby' młodsze zespoły.
Kolejną modyfikacją byłaby możliwość użycia go tylko do czwartku (na zasadzie, że toromistrz robi tor na piątkowy trening, a później już nie ingeruje w tor, który koniec końców może storpedować pogoda)
a poza tym:
(26-01-2016, 12:57:17)baju napisał(a): Arek wejdzie i napisze że nie po to było to tworzone by za kasę sobie zmieniać Tongue info 100%
Pytanie, dlaczego obozy treningowe nie są zależne od PSow (wysokość wpłat). Uwala to młodsze zespoły. Smile
(26-01-2016, 13:18:19)GM_Arek napisał(a): nie wnikając już głębiej, od razu dodam, że modyfikacja poszłaby we wpłaty- zależne dla każdego grajka od wysokości posiadanego PS i dosyć dużo by kosztowała. info 100% Tongue

Jak od PS'a, co od PS'a??? No bez jaj. Big Grin
Czyli możliwe byłyby różne wpłaty od zawodników tej samej drużyny? No nie wiem czy to dobry pomysł...

(26-01-2016, 13:18:19)GM_Arek napisał(a): Równa wysokość wpłat 'uwalałaby' młodsze zespoły.

Bez przesady... Młodsze zespoły jeżdżą w niższych ligach i tam kwestia zmiany nawierzchni może być znaczniej mniej stresująca... Ale skoro chcesz - uzależnij pensję toromistrza od poziomu ligowego - im wyższa liga, tym wymagania finansowe majstra większe, ale RÓWNE dla każdego zespołu w tej lidze.

(26-01-2016, 13:18:19)GM_Arek napisał(a): Kolejną modyfikacją byłaby możliwość użycia go tylko do czwartku

Hehe.... większa ciuciubabka, ale OK, niechby chociaż tak było.

@Laszlo - dobre pytanie Tongue

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości